Cviklový šalát
Cviklový šalát

Vitamínová bomba

radush - fotkaradush, 1. novembra 2017
Vitamínová bomba
Foto: radush

Tento osviežujúci šalát je vhodný ako hlavné jedlo alebo príloha. Osobne si ho veľmi rada dávam ako ľahkú večeru. Nastáva zimné obdobie a naše Zobraziť celý popisTento osviežujúci šalát je vhodný ako hlavné jedlo alebo príloha. Osobne si ho veľmi rada dávam ako ľahkú večeru. Nastáva zimné obdobie a naše telo sa potrebuje zásobiť vitamínmi. Červená repa, mrkva a zeler sú plné vitamínov a liečivých účinkov, ale o tom sa dočítate na múdrych stránkach internetu ;)

3-4
porcie
10 minút
príprava

Suroviny

1 ks (surová)
1/2 ks
1 ks
1 ks
2 PL
2 PL
1 téglik




Postup

  1. 1

    Ošúpeme všetky kusy zeleniny a nastrúhame na strúhadle na hrubo.

  2. 2

    Do misy s nastrúhanou zeleninou pridáme jogurt, citrónovú šťavu, olej, ocot balsamico a dochutíme soľou.

  3. 3

    Do šalátu pridáme aj nasekanú pažítku, ktorú použijeme aj ako ozdobu pri servírovaní. Stačí vynechať jogurt a dostaneme raw - vegánsku verziu :)

Diskusia k receptu

dvorka
Nedávno som robila niečo podobné. Cvikla, jogurt, cesnak. Ale ako nátierku na chlieb. Mne to náramne chutilo. A aj tento šalát by bol pre mňa skvelý.


1x radost
martamm
Vyzeraa dobre, mozem sa spytat, ci cvikla je uvarena, alebo surova. Dakujem za info.
strucik
Dobrý šalát, ale pre mňa asi bez zeleru a asi skôr z varenej zeleniny.

Martamm, nič v zlom, ale treba si recept pozorne prečítať. Autorka píše v poslednom bode, že "Stačí vynechať jogurt a dostaneme raw - vegánsku verziu". Raw = surové. Takže cvikla je surová.




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia