Čokoládový zákusok
Čokoládový zákusok

Výborný a rýchly čokozákusok fotorecept

sonulienka - fotkasonulienka, 16. októbra 2017

Keď chcete mať rýchlo a dobre upečené určite vyskúšajte tento zákusok ak ho už náhodou nepoznáte. Je skutočne výborný pre tých čo majú radi čoko Zobraziť celý popisKeď chcete mať rýchlo a dobre upečené určite vyskúšajte tento zákusok ak ho už náhodou nepoznáte. Je skutočne výborný pre tých čo majú radi čoko zákusky.

20 minút
príprava
30 minút
na 180 °C

Suroviny

Cesto:
5 PL
5 PL
5 ks
3 PL
1 bal
100 ml
100 ml
Zálievka:
50 ml
2 PL
1 a 1/2 PL
Krémová poleva:
500 ml (33 %)
300 g




Postup

  1. 1

    Najprv si pripravíme všetky suroviny čo budeme potrebovať na cesto.

    Výborný a rýchly čokozákusok (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Cesto si pripravíme nasledovne. Žĺtky vyšľaháme do peny s cukrom, bielka vyšľaháme do tuha. Múku zmiešame s kakaom a PDP. Múku kakao a PDP si dobre spolu zmiešam.

    Výborný a rýchly čokozákusok (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Keď máme takto všetko pripravené si k žĺtkovej peny primiešam postupne múku zmiešanú s kakaom a PDP, mlieko a olej. Dobre zamiešam a na koniec pridám vyšľahané bielky. Ešte raz dobre premiešam a vylejem na plech, ktorý som si vymastila. Dám do rúry a pečiem na 180 stupňov 30 minút. Ale tu si už každá svoju rúru poznáte. Ja skúšam špajdlou do stredu keď je čistá koláč vyberiem.

    Výborný a rýchly čokozákusok (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Pokiaľ sa nám koláč pečie, si pripravíme zálievku. Mlieko zohrejeme, pridáme cukor a na koniec rum. Dobre pomiešame.

    Výborný a rýchly čokozákusok (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Koláč upečený a poliaty zálievkou.

    Výborný a rýchly čokozákusok (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    Pokiaľ nám koláč chladne si urobíme krémovú polevu. - Smotanu zahrejeme, nesmie vrieť a nalámeme do nej čokoládu. Ja som mala 52% a 75%. Dala som pol na pol ale kľudne môžete dať aj obyčajnú na varenie. Miešame pokiaľ sa čokoláda v mlieku nerozpustí. Potom nalejeme na koláč a dáme do chladničky stuhnúť. Najlepšie z večera do rána.

    Výborný a rýchly čokozákusok (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    Po stuhnutí nakrájame a koštujeme.

    Výborný a rýchly čokozákusok (fotorecept) - obrázok 7
  8. 8

    No a urobíme si kávičku a máme veget. Ešte poznámočka - pečieme na menší plech.

    Výborný a rýchly čokozákusok (fotorecept) - obrázok 8
  9. 9

    Tak čo skúsite a upečiete? Je naozaj jednoduchý aj pre tých čo veľa nepečú ho určite dokážu upiecť.

    Výborný a rýchly čokozákusok (fotorecept) - obrázok 9

Diskusia k receptu

3sandra3
áno, určite vyskúšam a upečiem. Páči sa mi. Jednoduchý a chutný.
haji
Milá @Sonulienka , díky za receptík - ta poleva je výborná a zaručeně vyjde. Dělala jsem podobnou na tortu a byla jsem maximálně spokojená. Jsi šikulka!
monty469
Jednoduchy a iste vyborny a stavnaty zakusok si upiekla. Ukladam, receptik sa urcite zide
mariaklara
Recept si ukladám, vyzerá veľmi chutne...a tu platí, že v jednoduchosti je krása....:-)
sovka62
Uložené. Ako inak? Rýchlo, ľahko, na jednom plechu, určite chutné. Kto by odolal?
zitar
veľmi sa mi páči tento koláčik a je na ňom fajn, že sa robí "deň pred"......
marienka44
Uložené! Máš všetko tip-top prestreté. Páči sa mi ten obal na črepník alebo vázičku. Kde si to kúpila?
sonulienka
@Zitar srdečná vďaka áno je to výhoda hlavne keď máš nejakú oslavu. Koláčik urobíš deň vopred a potom sa už venuješ ostatnému.
@Marienka44 vyskúšaj neoľutuješ. A čo sa týka obalu - to je svietnik vložila som doň pohárik a poslúžil ako vázička. Je aj obal na črepník a j tie mám ale tie sú väčšie. Kúpiš to v IKEA BA.
scooty17
Ahoj,receptik pekny :-) Jedna otazocka : smotana na slahanie ? Nema tam byt smotana na varenie ? Ja, ako zaciatocnik co sa uci neviem aka tam ma iat tak sa preto pytam :-)
sonulienka
@Scooty17 To je v poriadku, že sa pýtaš. Má tam byť smotana na šľahanie 33%. A len zohriať nie variť a miešať stále pokiaľ sa čokoláda nerozpustí a potom ju naliať na vychladnutý koláčik .A upeč na menšom plechu nie na veľkom. Je potom aj koláčik aj krém vyšší na veľkom nepeč.
Ak ešte niečo kľudne sa opýtaj rada poradím. Nie je problém, veď na to sme tu by sme si radili a vymieňali receptíky a skúsenosti.
haji
@Sonulienka (18.10.2017 10:34)
Mám plech klasiku : 37 x 27 cca, vizuelně mi přijde, že je máme stejné. Milá @Sonulienka , dnes je rozměrů, nejen plechů, tak se radši ptám i já. Na pět vajec by to odpovídalo.
sonulienka
@Haji určite áno je to dobrý plech. Budeš ho mať krajší vyšší lebo ja som piekla na plechu čo mal rozmer 43x23 cm. Tak upeč a daj foto budem sa tešiť keď mi aj napíšeš či chutil. Pozdravujem Ťa.
haji
@Sonulienka (18.10.2017 12:06)
Děkuji, jsi zlatá! Upeču čoskoro, len foto nedám, bo nemám foťák. Popíšu, brácha miluje čokoládové, to bude zase radosti. On by se mohl v tmavé čokoládě koupat. Krásné odpoledne tobě i manželovi! Mávám!
havino
Musel byť šťavnatý že? Uložím si aj ja, ešte som takou zálievkou koláč nepolievala, vyzerá veľmi chutne
haji
Milá @Sonulienka , včera urobený a dnes rozdělený, ochutnaný. Je výborný, poctivě čokoládový. Musím si pořídit menší plech, bo ta moje klasika byla moc velká, korpus tedy nízký. Zajímavé, že si všichni chválili bohatost čokopolevy. Musím si koupit menší plech a nebo dát tupl cesto. Moc děkuji za receptík - rychlý, jednoduchý a výborný zákusek!!
sonulienka
@Haji tak to ma veľmi teší. A keď si už napísala tak idem v blízkej budúcnosti vyskúšať podobný zákusok ak sa podarí tiež si ho sem uložím. Dúfam, že ho potom vyskúšaš a tiež bude chutiť.
1x haji
haji
@1maria1 (5.11.2017 14:20)
Pekla jsem tento čokozákusek a prášek do pečiva v něm po upečení cítit není.
astor
Tento recept zaslúžene vyhral. V sobotu sme ho robili, bol vynikajúci, každemu chutil.
aja1616
Piekla som na Veľkú noc a potom zas. Veľmi chutný a jednoduchý zákusok.

viki74
Tento recept je proste úžasný,veľmi dobre sa vydaril,presne ako je na obrázku..Chutí úžasne a aj vyzerá,ďakujem za chutný recept :)
elka
Vyborny uz som ho piekla viac krat. Kolacik na kazdu prilezitost, velmi dobry popis.Robila som ho lebo moj syncek mi povedal, maminka nerob tortu, tak som vytiahla tento recept ktory mam ulozeny v mojej kucharskej knihe na Varecha.




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia