Jablkový koláč
Jablkový koláč

Jablkovo-orechové pité fotorecept

luwinka - fotkaluwinka, 5. októbra 2017
Jablkovo-orechové pité (fotorecept)
Foto: luwinka

Tento koláčik veľmi rada pečiem , lebo je veľmi chutný. No kto by asi oddolal? Patrí medzi naše tie naj - koláčiky v Zobraziť celý popisTento koláčik veľmi rada pečiem , lebo je veľmi chutný. No kto by asi oddolal? Patrí medzi naše tie naj - koláčiky v rodine:-) Piekla som ho v plechu s rozmermi 21 x 28 cm. Plnku je najlepšie si pripraviť ako prvú.

20
porcií
30 minút
na 180 °C

Suroviny

300 g
300 g
150 g
2 ks
250 g
1 bal
z 1/2 citróna
Plnka:
5 ks väčšie
150 g pomleté
1 bal
1 bal




Postup

  1. 1

    Z uvedených surovín si urobíme cesto, ktoré necháme v chladničke pol hodiny odpočívať.

    Jablkovo-orechové pité (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Potom ho vyložíme a dáme na pomúčenú dosku.

    Jablkovo-orechové pité (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Rozdelíme na 2 polovice.

    Jablkovo-orechové pité (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Vyváľkame prvú polovicu na veľkosť plechu / môj mal rozmery 21 x 28 cm /.

    Jablkovo-orechové pité (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Plech som vymastila maslom a vysypala múkou.

    Jablkovo-orechové pité (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    Pomocou valčeka som presniesla cesto na plech.

    Jablkovo-orechové pité (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    Kraje som pritlačila.

    Jablkovo-orechové pité (fotorecept) - obrázok 7
  8. 8

    Plnka: Jablká postrúhame, šťavu z nich vymačkáme a dáme ich do hrnca dusiť, ale len na krátko na miernom ohni.

    Jablkovo-orechové pité (fotorecept) - obrázok 8
  9. 9

    Necháme vychladnúť. Potom k nim prisypeme pomleté orechy, škoricový a vanilkový cukor. Ak sú kyslejšie, môžeme pridať ešte trochu cukru. Moje boli sladké, tak nebolo treba.

    Jablkovo-orechové pité (fotorecept) - obrázok 9
  10. 10

    Všetko poriadne premiešame a máme hotovú plnku.

    Jablkovo-orechové pité (fotorecept) - obrázok 10
  11. 11

    Natrieme ju na spodnú časť cesta, a rovnomerne ju rozotrieme.

    Jablkovo-orechové pité (fotorecept) - obrázok 11
  12. 12

    Vyvaľkáme druhú polovicu cesta a tak isto ju prenesieme pomocou valčeka na vrch a kraje pritlačíme. Po vrchu popicháme vidličkou.

    Jablkovo-orechové pité (fotorecept) - obrázok 12
  13. 13

    Pečieme na 180 stupňov 30 minút v predhriatej trúbe do zlatista. Necháme vychladnúť a posypeme po vrchu práškovým cukrom.

    Jablkovo-orechové pité (fotorecept) - obrázok 13
  14. 14

    Pokrájame.

    Jablkovo-orechové pité (fotorecept) - obrázok 14
  15. 15

    V reze.

    Jablkovo-orechové pité (fotorecept) - obrázok 15
  16. 16

    Pité je vynikajúce.

    Jablkovo-orechové pité (fotorecept) - obrázok 16
  17. 17

    A toto nám ešte zostalo:-) Vyšlo mi 20 kusov.

    Jablkovo-orechové pité (fotorecept) - obrázok 17

Diskusia k receptu

haji
Krásná práce, takové dobroty miluji, s jablíčky, ořechy hmm Bezva postup, zvlášť krásné foto je č. 7 - okraje som pritlačila - okraje vypadají jako nabíraná krajka. Díky za receprík! Hned bych dala testovací vzoreček.
ariela6
vyzera velmi chutne ukladam si ho a určite upečiem
monty469
Robievam, je to vyborny kolacik. Jablka a orechy skvela kombinacia
bubaya
Prekrásny koláčik, u nás mu hovoríme Stará móda. Je dobrý čerstvý, keď je chrumkavý vrch, aj keď odvlhne od jabĺk. Mne sa vždy podaria len také placky s jablkami v strede ale zjedia sa, len tak sa zapráši. Budem musieť Tvoj recept vyskúšať.
grejsy
Dnes som pité upiekla podľa tvojho receptu , no len smelo môžem ho odporučiť , veľmi nám chutil , ďakujem za dobrý recept . Aj susedka si pochvaľovala ,mali sme ho ku kávičke . a že spraví ho tiež cez víkend. Už kúpila aj orechy, tak som zvedavá ako sa jej podarí , lebo jej moc chutil u nás. Nafotila som , tak pridávam fotku.


luwinka
@Grejsy krásne sa ti vydarilo pité . Som rada , že sa ti recept páči, aj susedka nech dobre upečie . Je to vďačný koláčik, u nás veľmi vítaný už roky náš obľúbený.
marienka44
To je vďačný koláč, teraz je sezóna.
Skús dať do cesta 1-2 PL kyslej smotany 16%. Cesto bude ešte vláčnejšie. Kto nemá doma kyslú smotanu, môže nahradiť octovou alebo citrónovou vodou prípadne bielym jogurtom.

Môj recept hovorí, že cesto z 500 g múky je na veľký plech o rozmere 27 x 37 cm, Tvoj plech je menší, teda zákonite zo 600 g múky je Tvoje cesto hrubšie. My máme radi veľa plnky ochutenej mletými klinčekami, hrozienkami, brusnicami ap. Orechy podsýpam pod a na plnku jablkovú. Vyskúšam Tvoj spôsob, teda orechy zamiešať do celej dávky udusených jabĺk. Schvaľujem preddusenie jabĺk, inak by plnka klesla a nebolo by jej tak veľa.
Môj recept:

 varecha.pravda.sk/recepty/jablcne-pite-fotorecept/30269-r...
marienka44
Kde dostať kúpiť také malé plechy v tvare štvorca? Mám len teflónovy, malý, obdĺžnikový.
Potrebujem na punčové rezy z Kuchyne Lidla, tento týždeň uverejnený recept.
haji
Toto vylepšené pité vypadá náramně dobře, moc pěkný receptík!




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia