Šľahačková roláda

galka01 - fotkagalka01, 28. apríla 2010
Šľahačková roláda
Foto: galka01

Šľahačková roláda je super, nie je moc sladká, rýchlo je pripravená a u nás doma ešte rýchlejšie zjedená. Predpokladám, že je to dosť starý Zobraziť celý popisŠľahačková roláda je super, nie je moc sladká, rýchlo je pripravená a u nás doma ešte rýchlejšie zjedená. Predpokladám, že je to dosť starý recept, ale treba vyskúšať....

5
porcií
45 minút
príprava

Suroviny

5 ks
10 dkg
3 polievkové lyžice
1 polievková lyžica
3 dcl
1 ks




Postup

  1. 1

    Žĺtky si oddelíme od bielok. Bielka so štipkou soli a kryštálovým cukrom vyšľaháme do peny. Potom jemne primiešame žĺtky, kakao a maizenu. Na plech dáme alobal, ktorý jemne potrieme bravčovou masťou. Cesto vylejeme na plech a pečieme pri 180-tke. Po upečení zrolujeme aj s alobalom ako závin. Necháme vychladnúť, potom jemne roztočíme a naplníme vyšľahanou šľahačkou . Jemne zatočíme a zabalíme do čistého alobalu, necháme chvíľočku zachladiť v chladničke a papáme. Roládu môžeme jemne posypať aj práškovým cukrom....samozrejme kto má rád sladšie. Nemá chybu, taká ne posypaná....

Diskusia k receptu

marlen
roládka úžasná, bez lepku, škoda, že nie sú v nej aj oriešky. nedá sa?a ešte - musí to byť alobal, nedalo by sa iba s papierom?
danenka
Ja som to teda neskúšala zatiaľ s alobalom, ale moja kolegyňa v práci tiež tak pečie už dlhé roky rolády a môžem povedať, že výborné a aj na vzhľad pekne vyzerajú. Ja sa chcem ale spýtať na potretie alobalu tou bravčovou masťou, nie je to potom v tom piškóte citiť, ja potieram plechy skôr maslom alebo Ramou.
pivonka
Robievam ju tiež, bez maizemy a na pečiacom papieri, ktorý pošúcham ztuhnutým pokrmovým tukom. Je vynikajúca, robievam vždy hneď dve.
1365_1270586392 - profilový obrázok
esi
esi
Ja robím presne ako pivonka, bez maizeny, len dám 2 PL kakao, 1 PL hladkej múky a cukru 15dkg. Vylejem na pečiaci papier a pečiem. Len treba dať pozor, aby sa prepiekla. Rýchlo sa pečie. Zrolujem hneď do toho papiera. Po vychladnutí papier stiahnem, naplním šľahačkou. Keď mám čas, polejem aj čokoládou. Je vynikajúca, rýchla a určite zožnete úspech. Do šľahačky aj stužovač. Aj ja robievam vždy dve. Piškótu upečenú zrolovanú môžete nechať aj do druhého dňa a potom naplniť. Ale určite skúsim aj s majzenou.
galka01
...bravčovú masť používam vždy na potretie plechu,pri každom pečení....nikdy som ju necítila, piškóta nie je cítiť po br. masti....
amexa
najleeeepsiiii kolacik na svete :) mamca este prevara den predtym slahacku....alebo take nieco... potom je taka kremovejsia
maris888
Mňááám je veľmi chutný hlavne ked ho upečie moja kolegynka Galka




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia