Hríbová polievka
Hríbová polievka

Polievka šampiňónová s červenou kapustou fotorecept

patroveckypitrs - fotkapatroveckypitrs, 29. augusta 2017

Túto polievku mám veľmi rád a je bez massa, ako by povedal jeden príbuzný.

8-10
porcií
20 minút
príprava
60 minút
tepelná úprava

Suroviny

500 g
300 g
1 ks
1 malý ks
3 ks
2 ks
2 ks
2 PL
15 g
1 PL
4 strúčiky




Postup

  1. 1

    Kapustu pokrájam na krátke tenšie slíže.

    Polievka šampiňónová s červenou kapustou (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Pripravím si suroviny plus zemiaky s cesnakom.

    Polievka šampiňónová s červenou kapustou (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Koreňovú zeleninu a zemiaky krájam na 1 cm kocky. Pór na drobno. Cesnak posekám na malé kúsky.

    Polievka šampiňónová s červenou kapustou (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Šampiňóny asi 200 g na plátky. Keď mám všetko pokrájané, dám do 4-litrového hrnca olej a maslo zohriať. Na to dám podusiť pór, cesnak, kapustu a koreňovú zeleninu. Tak na 10 minút. Počas dusenia pridám za 1 KL drvenej rasce a trochu čerstvo zomleté korenie štyroch farieb plus osolím. Tak pred koncom dusenia posypem to múkou a poriadne premiešam chvíľu. Všetko to potom zalejem studenou vodou. Toľko, aby mi tam ešte potom vošli zemiaky a šampiňóny. Varím, pokiaľ kapusta nie je mäkká. Potom až pridám zemiaky a šampiňóny, to tiež uvarím do mäkká. Pripadne ešte dosolím. Cele mi to trvalo aj s dusením hodinu.

    Polievka šampiňónová s červenou kapustou (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Počas varenia si očistím ostatné šampiňóny. Pri stopke vyrežem tu sukničku, aby mi tam vznikol taký jarok.

    Polievka šampiňónová s červenou kapustou (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    Do toho jarku všetky hríby osolím a prstami nasypem drvenú rascu po troche.

    Polievka šampiňónová s červenou kapustou (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    Zapnem rúru n a 200 °C a šampiňóny naukladám stopkou hore na mriežku. Pečieme 10 minút. Môžme dať aj na plech no potom to pečieme o nejakých 5 minút dlhšie. Tak tiež počítame, že sa tam spraví voda a nech nám netečie do rúry.

    Polievka šampiňónová s červenou kapustou (fotorecept) - obrázok 7
  8. 8

    Takto upečené šampiňóny sú ohromná chuťovka, dajú sa jesť aj samotné. No ja som ich pripravil do polievky.

    Polievka šampiňónová s červenou kapustou (fotorecept) - obrázok 8
  9. 9

    Mám všetko hotové môžem servírovať. Naložím polievku a na vrch pár pečených šampiňónov. Skúste je to ohromné. Želám dobrú chuť.

    Polievka šampiňónová s červenou kapustou (fotorecept) - obrázok 9

Diskusia k receptu

katka78
Polievka vyzerá výborne, hoci ja by som ju varila omnoho kratšie. Tie šampíky tam nemajú chybu. Fajn nápad :-)
sracz
Červenú kapustu som do polievky ešte nepoužil, ale čo nie je, môže byť. Žiaden z Tvojich rcp ma doposiaľ nesklamal. Maj krásne dni plné pravého človečenstva, kamarát @Patroveckypitrs bez hnevu a chmár!
mitzy
Toto vyzerá výborne! Mňam! Tie šampiňóny! Mňam!
haji
Zeleninové polévky mám moc ráda, tvůj recept mě láká. Bezva suroviny, postup, prostě fajnová polévka. Díky za receptík! Jsi šikovný a fajnšmekr, o tom žádná! Už se těším na tvé další recepty!




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia