Zemiakový šalát
Zemiakový šalát

Zemiakovo-cibuľový šalát s marinádou k rezňom fotorecept

olinecka - fotkaolinecka, 13. augusta 2017
Zemiakovo-cibuľový šalát s marinádou k rezňom (fotorecept)
Foto: olinecka

Tak tento šalát robím často, je obľúbeným s rezňami. Nie je náročný na čas a zvládne to aj začiatočník.

15 minút
príprava
15-20 minút
tepelná úprava

Suroviny

1 kg (podľa počtu osôb)
2 - 2,5 dcl
2 - 3 PL
3 - 4 PL
4 - 5 PL
1 ks




Postup

  1. 1

    Zemiaky uvaríme v šupke, po uvarení scedíme a necháme vychladnúť.

    Zemiakovo-cibuľový šalát s marinádou k rezňom (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Ošúpeme zemiaky a pretlačíme cez dierkované koliesko do misy. Medzitým si uvaríme marinádu: vodu, cukor a ocot prevaríme a necháme vychladnúť.

    Zemiakovo-cibuľový šalát s marinádou k rezňom (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    K zemiakom pridáme nadrobno pokrájanú cibuľu, soľ a čierne mleté korenie podľa chuti, trocha oleja (4 - 5 PL) a nakoniec prelejeme marinádou. Dame do chladničky. Upečieme si mäso a môžme podávať.

    Zemiakovo-cibuľový šalát s marinádou k rezňom (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Je to vynikajúci šalát prajem všetkým dobrú chuť. Samozrejme bola by som zabudla na polievku. Kuracia polievka s mäsom.

    Zemiakovo-cibuľový šalát s marinádou k rezňom (fotorecept) - obrázok 4

Diskusia k receptu

45678
U nas oblubeny salat,dnes sme mali s vyprazanym Heikom, ja vsak zalievam horucim nalevom,ale skusim aj podla teba.
helena64
U nás tiež obľúbený. Ja som musela robiť každé Vianoce ten cibuľový, ale aj klasický s majonézou. Najprv sa zjedol cibuľový.Ďakujem, že si mi ho pripomenula. Urobím ho pri mojej najbližšej oslave.
torticka
Ja robim tiez cibulkovy salat. Ale, nepouhivam olej. Do marinady dam smalec. Vsetko necham rozpustit a zovriet. Este teple dam do salatu. Toto iste davam aj do majonezoveho salatu. Och, ako by som si ho dala a k tomu sniclu velku ako ....
kimlo
Tiež zalievam horúcim nálevom... ta polievka vyzerá super, dal by som si... :-P
kecupicek
Výborný šalát, jedla som ho s rezňom veľkým ako letisko. Skutočne aj bez majonézy sa dá urobiť super jedlo.
olinecka
Varechači ďakujem za komentáre ja si myslím, že naozaj naša klasika nesklame, všetkym krásny dník......
anastaz
Šalát robím skoro rovnako. Akurát začínam tým, že najprv nakrájam cibuľku, posolím ju a keď sa trochu spotí až potom pretláčam zemiaky.
mitzy
Prave varim zemiaky, velmi sa tesim na tuto klasiku, vyskusam s olejom podla teba, dam potom echo :)
bembo
Robím ho pravidelne k fašírke.Neskutočná dobrota.vrele doporučujem.Ja ale krumplíky nakrájam na kolieska,ináč robím ho tak isto.
mitzy
Výborný šalátik, pochutili sme si. K tomu som vypražila cuketu. Chladivý šalát v lete - jedna báseň. (My robievame bez oleja a tak, že cibuľku prevarím vo vode s octom, cukrom a soľou. A tiež občas pridávame kyslé uhorky ako @Izi. )
alena45
Ja som ho ešte nikdy nerobila, v našej rodine sa nevyskytuje, ale poznám ho zo školskej jedálne. Ale práve v pondelok sme sa o ňom bavili s kolegyňou, u nich je veľmi obľúbený, tak ma presvedčila, aby som ho skúsila aj ja a tu zrazu recept !
olinecka
Varechači ďakujem a urobil si ho niekto? Dúfam že chutil.
mitzy
@Oli ja, len som neurobila foto. Druhy den bol este lepsi ;)

kecemis
Tento salat sa u nas robi casto, hlavne v lete. Je lahky a chutny. Ja robievam podobne ako @Mitzy , cibulu povarim v pripravovanej marinade.
olinecka
Som veľmi rada, že sa šalát robí a chutí... pozdravujem Varechači.




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia