Jablkové guľky
Jablkové guľky

Jednoduché jablkové guľky

orsi212 - fotkaorsi212, 6. augusta 2017
Jednoduché jablkové guľky
Foto: orsi212

Jednoduché jablkové guľky so škoricou, s rýchlou domácou zmrzlinkou dozdobené lístkami mäty.

10 minút
príprava
5 minút
tepelná úprava

Suroviny

Jablkové guľky:
3 ks
podľa potreby
podľa chuti (prášková)
podľa chuti (mletá)
Zmrzlina:
 (zmrznuté)




Postup

  1. 1

    Jablká nastrúhať nahrubo a pridávať hrubú krupicu. Nepíšem koľko, lebo každé jablko je inak šťavnaté, takže naozaj len jablká a hrubá krupica.

  2. 2

    Potom mokrými rukami formovať gulky, vložiť do vriacej vody, variť asi 3 minútky, pokiaľ nevyplávajú na povrch.

  3. 3

    Ešte horúce troška pomastiť olejom, posypať škoricou a práškovou stéviou podľa chuti.

  4. 4

    Domáca rýchla zmrzlina: V mixéri rozmixovať zmrznuté akékoľvek ovocie, potom pridať rastlinnú šľahačkovú smotanu a premixovať.

Diskusia k receptu

dvorka
Tento recept sa mi páči. V Dudinciach na kúpalisku som mala palacinky so zmrzlinou a bolo to famózne. Jablkové guľky som zvykla robievať keď boli deti malé. Už som úplne zabudla že niečo také existuje. Vďaka za pripomenutie a teda aj za recept.
mitzy
Orsi212 ďakujem ti za geniálny recept! Urobila som na desiatu malej a veeeeéľmi chutilo! Na vrch som dala klasiku: masielko, kakao a trochu maku. Výborný recept pre maminy! :)
popoluska340
receptik vyskusany,ja ako bezlepkarka som dala ryzovu krupicu,a na panvicke zohriat maslo,vsypat skoricu,vlozit gulicky,poprevracat a nakoniec troskou medu pokvapkat.Vyborne jedlo,odporucam vyskusat.nenarocne na suroviny,a deti si pochutia.






SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia