Šalát so srňacím mäsom
Šalát so srňacím mäsom

Šalát so srňacou filetou

podravka - fotkapodravka, 1. augusta 2017. Komerčný recept.
Šalát so srňacou filetou
Foto: podravka

Srňacina podávaná so špenátom a jablkami preliata zálievkou z citrónovej šťavy, horčice a korenín vytvorí perfektnú kombináciu, ktorú si určite zamilujete.

4
porcie
30 minút
príprava

Suroviny

500 g (fileta)
1 PL
40 ml
300 g mladý
250 g
2 PL
1 KL
50 ml
1/4 KL
1/2 KL
1/2 KL




Postup

  1. 1

    Srňaciu filetu očistíme, umyjeme a osušíme papierovou utierkou.

  2. 2

    Posypeme korením grill classic, zalejeme 40 ml olivového oleja a necháme postáť 30 minút.

  3. 3

    Takto pripravené mäso dáme na dobre vyhriaty gril alebo do grilovacej panvice a ugrilujeme zo všetkých strán do želanej prepečenosti. Zložíme z ohňa a necháme v teple.

  4. 4

    Zmiešame citrónovú šťavu, horčicu, tymian, bazalku, chilli, olivový olej, trochu soli a korenia a dobre premiešame.

  5. 5

    Do misky dáme umytý špenát, pridáme jablká nakrájané na tenké plátky, mäso nakrájané na malé kúsky, prelejeme zálievkou, premiešame a ihneď podávame.

Diskusia k receptu

mata3636
@Redakcia (1.8.2017 13:55)

beriem späť, asi sa to zmenilo. ja odjakživa viem, že je to ten filet. ok, tak tá fileta. znie to hrozne :-D
radox1
hm,dal som do vyhladavaca fileta mignon,ani jeden mi nenaslo,vsetko iba filet mignon.
1x radox1
redakcia
@Radox1 (1.8.2017 18:48)

Je to logické, pretože "filet mignon" je špecifické medzinárodné pomenovanie mäsa z konca sviečkovej. Takéto konkrétne pomenovania - termíny sa neprekladajú: "filet mignon" je "filet mignon" v každom jazyku.

@Yogicek (1.8.2017 19:59)

Je možné, že ich recept neprešiel jazykovou korektúrou.
haji
Tak trochu mi to připomíná výstup jistého starosty z jednoho nekonečného německého seriálu, který - aby získal na svou stranu voličky - zařizuje změnu panáčků na světelném značení přechodu na panenky. Dnes to rozvinul a pracuje na změně dopravních značek všude tam, kde je vyobrazen muž, chce zobrazovat ženu. Horkem to nebude. Blbneme všichni do kvadrátu. Jak vidím, i jazykově. Genderová ideologie nemá brzdu, natož hranice. Chuďata filety. Recept se mi líbí.