Čerešňový koláč
Čerešňový koláč

Lyžicový koláč s čerešňami a čokoládou

eruska25 - fotkaeruska25, 9. júna 2017
Lyžicový koláč s čerešňami a čokoládou
Foto: eruska25

Jednoduchý šťavnatý osviežujúci koláč.

15 minút
príprava
20 minút
na 180 °C

Suroviny

17 PL
17 PL
8 PL
1 ks
1 ks
9 PL
2 ks
Do toho:
100 g
Poleva:
1 balíček
250 ml
250 ml




Postup

  1. 1

    Všetky suroviny vymiešame a vylejeme na pomastený a múkou vysypaný plech. Ja používam veľký plech, aby bol koláčik nízky a plný ovocia. Posypeme vykôstkovanými čerešňami a posekanou čokoládou. Upečieme vo vyhriatej rúre pri 180 st. C 20 minút.

  2. 2

    Počas chladnutia si pripravíme Panna Cottu podľa návodu na obale. Vylejeme na koláč a necháme v chladničke stuhnúť 2 hodiny.

  3. 3

    Nie je čo viac rozpisovať, je to veľmi jednoduché.

Diskusia k receptu

haji
Bylo by fajn dopsat rozměr plechu, na kterém jsi koláč pekla, děkuji. Vypadá fajnově!
haji
@Eruska25 (9.6.2017 12:54)
Děkuji, jsi zlatá. Moje představivost ještě tak funguje při gramáži, hrnečcích, ale polievkové ližice jsou mi vzdálené. Jen mít ty čerešně, miluji koláče s ovocem.
haji
@Haji (9.6.2017 13:04)
Fuj, mám tam hrubku - oprava: lyžice - oh, přece jenom rozdíl mezi češtinou a slovenčinou mě dostal. Omlouvám se všem!
staflik
Merať lyžicou také množstvo nie je šikovné, hrnček je určite lepší.
grejsy
@Staflik musí vždy podrypnúť , že ?? V niektorých receptoch sa ozýva ,až príliš nechutne.Nič si tu nikdy nedal, alebo nedala , neviem či si žena či muž to nevadí - aj ty sa ukáž a konečne tu už predveď svoje skúsenosti , upeč niečo nafoť , pridaj konečne svoj recept , a nie tu len kritizuješ -hm,, no podivín , iným sa nedá ani nazvať.!! Keď@Erikuska25 nazvala koláčik lyžicovým , tak ho aj spravila . A vyzerá veľmi dobrý , určite ho vyskúšam dík za recept.
stanci11
mne sa tiež páči ;) krásny, farebný,,,panna cottu si ale skúsim asi vyrobiť svojpomocne ;)
drajan
Tá panna cotta na vrch koláčika ma veľmi zaujala, vyskúšam, koláčik vyzerá super.