Šišky s džemom

luwinka - fotkaluwinka, 6. júna 2017
Šišky s džemom
Foto: luwinka

Na dnes na obed sme mali tieto šišky. Sú ľahučké naozaj výborné.

14
porcií
30 minút
tepelná úprava

Suroviny

500 g
4 PL
1 ČL (do kvásku)
1 ks
2 ks
300 ml
1/2 kocky
4 PL
3 PL
štipka
Na vrch:




Postup

  1. 1

    Z droždia, 1 dcl vlažného mlieka, lyžičky cukru a lyžičky múky si pripravíme kvások. Do misy dáme múku, pridáme vajce, žĺtky, cukor, rum, olej, štipku soli, zvyšné mlieko a kvások. Vypracujeme cesto, ktoré necháme prikryté 35 minút odpočívať.

    Šišky s džemom - obrázok 1
  2. 2

    Tu už máme vykysnuté.

    Šišky s džemom - obrázok 2
  3. 3

    Takéto vykysnuté cesto rozváľkame na pomúčenej doske na plát s priemerom 2 cm. Vykrajujeme pohárom kolieska s priemerom 5 cm. Do každej šišky do stredu pichneme prstom a vytvoríme dierku pre džem.

    Šišky s džemom - obrázok 3
  4. 4

    Necháme 15 minút odpočívať.

    Šišky s džemom - obrázok 4
  5. 5

    Do hrnca nalejeme olej necháme ho rozpáliť a začneme do neho dávať šišky vždy tou stranou nadol, kde je dierka.

    Šišky s džemom - obrázok 5
  6. 6

    Pretočíme a smažíme.

    Šišky s džemom - obrázok 6
  7. 7

    Odkladáme ich na obrúsok, aby prebytočný tuk odkvapkal.

    Šišky s džemom - obrázok 7
  8. 8

    Na každú šišku dáme džem.

    Šišky s džemom - obrázok 8
  9. 9

    Pocukrujeme práškovým cukrom a máme hotovo.

    Šišky s džemom - obrázok 9
  10. 10

    Dobrú chuť.

    Šišky s džemom - obrázok 10
  11. 11

    V reze.

    Šišky s džemom - obrázok 11

Diskusia k receptu

haji
Šišky krasavice, jsi šikulka!
narsila
U nás sa im hovorí smaženičky a babička ich smaží na sadle.. mám ich tak raz za tri roky a je to mana nebeská :)
milkamirulik
Akurat dnes sa chystam urobit sisky,tak vyskusam tento recept.Ja robim sisky dnu plnene orechami,kakaom s trochou dzemu a pod.na sposob pirozkov.
staflik
Toto nie sú šišky, tie musia mať plnku vo vnútri!
marta5
Nádherné,šišky či ,,kreple,, no sú iste veľmi chutné,hneď by som si dala-musím vyskúšať.Si šikulkaaaaaaaa. Krása.
zuzihassi
U nás sa vždy volali šišky a nikdy sme ich neplnili. Mali dierku v strede a jedli sme ich s džemom a práškový cukrom. Záleží na kraji. Pre mna sú to jednoznačne šišky. Recept som skúšala, akurát idem robiť zas. Namiesto oleja dávam maslo a robím ich menšie, aby boli chrumkavejsie. Vynikajuci recept.
roxanne
Vynikajúci recept, ktorý sa osvedčil aj u nás. Šišky boli ľahučké ako pierko, vôbec nenasiakli olej. Mali jedinú chybu, boli dobré len v deň, keď sme ich spravili. Tie, čo ostali do druhého dňa, sme vyhodili, ohriate boli nejedlé. Nabudúce si nechám cesto v chladničke a na druhý deň vypražím čerstvé.
hruskazelena
Dakujem velmi pekne za recept, prave som ich dorobila, nestihaju ani vychladnut, su uzasne jemne, nadychane, ako vankusik.. ja teda musim popracovat na tvare a chutovo su vynikajuce
používateľ nemá avatar
ami
ami
Dnes som robila svoje prve sisky v zivote, podla tohto receptu a vsetci sa zalizovali a chvalili. Ukladam si ho a ine uz robit nebudem. Velmi pekne dakujem. Boli vlacne a makke, vonave po rume a sladucke, mnam.
rastlinka78
Vynikajúce. Robila som šišky prvý krát v živote v januári. Recept sa mi zapáčil natoľko, že o mesiac som robila z dvojnásobnej dávky. Tie sa až tak nevydarili, paradoxne boli oveľa lepšie po zmrazení ( hotových šišiek ). Dnes som ich robila z " falošného droždia " ( zemiaky, cukor, pivo) Top. Asi najlepšie. Spokojná som ja, aj moja rodina.
andrejkab
Môj najobľúbenejší recept na šišky, robím ich podľa Vášho receptu už niekoľko rokov a vždy vyjdú na 1* :)
tajfuska
Dobry den, postupovala som podla receptu, ale cesto som mala moc lepkave. Nedalo sa s nim pracovat. Pridala som viac muky a mam pocit ze je to zas moc tuhe. Viete mi prosim poradit? S kysnutym cestom vela skusenosti nemam :) dakujem




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia