Syrová nátierka
Syrová nátierka

Obložené bagetky

nocka - bez fotkynocka, 11. mája 2017
Obložené bagetky
Foto: nocka

Keď sa nám ohlási návšteva a doma toho až tak veľa nemáme, rýchlo môžeme pripraviť akúkoľvek nátierku. V mojom prípade je to bryndzová a Zobraziť celý popisKeď sa nám ohlási návšteva a doma toho až tak veľa nemáme, rýchlo môžeme pripraviť akúkoľvek nátierku. V mojom prípade je to bryndzová a nivová.

40 ks
porcií
20 minút
príprava

Suroviny

150 g
150 g
4 lyžice
100 g
100 g




Postup

  1. 1

    Maslo a Syrokrém vyšľaháme dohladka, pridáme šľahačkovú smotanu. Dobre vyšľaháme a následne pridáme do jednej časti základu bryndzu, do ďalšej časti pretreté žĺtky alebo postrúhanú nivu.

  2. 2

    Bagetky natenko natrieme. Ostatnú nátierku preložíme do vrecka s ozdobnou špičkou nastriekame na bagetky a ozdobíme podľa vlastnej fantázie.

Diskusia k receptu

mirop
tuk - maslo vyslahame s mastnym syrokremom, prilejeme tucnu slahacku a vmiesame tucny syr niva...
nocka
Ide o inšpiráciu. Ak niekto trochu myslí, ľahko nahradí nivu oblanšírovanou rozmixovanou brokoličkou, mrkvou, avokádom, pridá šťavu z citrónu, prípadne nízkotučným tvarohom a pod.
Ak chladnička dá, pripravíme k bagetkám nejaký ľahký reďkovkový, paradajkový, alebo mix šalátik. Potom už len záleží, či návšteva konzumuje bagetky so šalátom, alebo šalát s bagetkami.
smejkad
Veľmi pekne naaranžované a tá bryndzová by mi určite chutila :-)
Lebo nivu nemusím :-)
mamta
veľmi pekne to vyzerá, je to jednoduché a efektné a samozrejme sa to dá aj rôzne obmieňať a vymyslieť aj iné variácie ☺
1x altyn




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia