Chrenová omáčka

bambulka51 - bez fotkybambulka51, 27. apríla 2010

Dobrá chrenová omáčka,chutí výborne,skúste !

20 minút
príprava

Suroviny

3 dkg
4 dkg
4 dkg
1/2 l
1/4 l
1-2 ks




Postup

  1. 2

    Na rozpustené maslo dáme múku a speníme ju ,až zbelie a stratí surovú vôňu.Potom ju po častiach rozvaríme vývarom zo zeleniny,osolíme a necháme 5-6 minút variť.Hustota musí byť krémovitá.V mlieku alebo v smotane rozšľaháme žltky a za stáleho habarkovania ich vlejeme do hotovej omáčky,pridáme nastrúhaný chren a už nevaríme,aby sa nám to nezrazilo.Táto omáčka sa podáva k zelenine .

Diskusia k receptu

zdezda
marienka44, do tejto by som ja nedávala citrón, ale ak chcem mať kyslastú chrenovú omáčku, robím ju veľmi jednoducho-do bešamelu vyklopím pohárik kúpeného chrenu, pomiešam, už nevarím, A JE TO:-)
emilly77
Určite vyskúšam, milujem chrenovú omáčku ale s knedľou a mäskom :)
hanina
Je naozaj dobrá. Roky sme ju varievali v pondelok k varenému mäsu. Vďaka za pripomenutie.
sairaam
Ja som ju dnes robila k hov. varenému. Ale z čerstvo vykopaného
chrenu, to je sila...ale bez žltkov.
sovka62
Takúto som celý život robila aj ja. Ale keď som na Vareche našla recept na Vierkinu záhorácku chrenovicu a vyskúšala som, inú už robiť nebudem.
mamina2
parada...milujem omacky a tato bude isto eňoňuňo _D
akludad
jéj,tak toto sa chystám uvariť už veľmi dlho...
murgaska
Dakujem za dobry recept Bambulka,chrenova omacka bude u nas vitana,neviem ci u vnucat....11,6,3...ale starsie decka 45,42,36......plus manzelky a manzelia sa zblaznia.......MM
tollinka
paci sa mi to ja to chcem dnes sravit s mletym masom gulkami a opek.
zemiakmi co si o tom myslite?

bambulka51
určite dobrý výber,však napíšte reakciu domácich na omáčku...u nás vždy chutila aj keď už deti sú odrastené robievame...
nonna
Chrenovú a kôprovú omáčku milujem, tak si túto verziu ukladám do svojej KK a oprobírujem.
bambulka51
oprobuj a a dobrú chuť ti prajem,prídem okoštovať ako sa ti podarila....
nonna
Vďaka, rada sa stretnem za stolom pri vynikajúcej omáčke a v družnom klábosení o papaníčkach. Rada sa dozviem Tvoje skúsenosti. Veď sme celkom blízko. Krásny večer s chutnou večerou!!!
tatranka
K hovädziemu varenému mäsku,je na prvom mieste u nás chrenová omáčka.
bonpari
táto nám chutí najviac a robím podľa nej aj iné varianty, napríklad dnes bola kôprová, teda len zamieňam suroviny.. ďakujem za receptík :)




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia