Raňajky alebo Shakshuka po slovensky fotorecept

bogar - fotkabogar, 30. apríla 2017
Raňajky alebo Shakshuka po slovensky (fotorecept)
Foto: bogar
5-6
porcií
10 minút
príprava
30 minút
tepelná úprava

Suroviny

6 strúčikov
1 konzerva
6 ks
Koreniny sušené:




Postup

  1. 1

    Keďže mi zvýšili párky a aj zeleninku trebalo využiť, napadlo mi toto jedlo. Je podobné shakshuke, ale každý si recepty prispôsobujeme :)

  2. 2

    Všetko sme si umyli a nakrájali na drobno, množstvo veľmi ničoho neuvádzam keďže to záleží od počtu papkáčov.

    Raňajky alebo Shakshuka po slovensky (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Prichystané koreniny .......

    Raňajky alebo Shakshuka po slovensky (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Na masle som si popražila slaninku jarnú cibuľku a pridala som klobásu a párky. Pokorenila som čiernym korením a vhodila bobkový list, 5 min. pražíme.

    Raňajky alebo Shakshuka po slovensky (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Ďalej som si pridala nakrájaný cesnak a premiešala som ho, kým sa neuvoľní jeho aróma...... ..........

    Raňajky alebo Shakshuka po slovensky (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    Pridala som zeleninu a koreniny všetky okrem rozmarínu a majoránu. Premiešala som a na záver som pridala paradajky z konzervy. Premiešame a môžeme dusiť 15 min. Sledujeme a občas premiešame, ak treba pridáme vodu.

    Raňajky alebo Shakshuka po slovensky (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    Keď nám uplynie čas pridáme majorán a rozmarín premiešame, zmes nám krásne prevoňajú, ak treba dochutíme. Mala by mať krémovejšiu konzistenciu. Do takto pripravenej omáčky "pustíme" vajíčka, posolíme a prikryjeme.

    Raňajky alebo Shakshuka po slovensky (fotorecept) - obrázok 7
  8. 8

    Posypala som nastrihaným petržlenom a môžeme podávať s pečivom alebo zemiakmi.

    Raňajky alebo Shakshuka po slovensky (fotorecept) - obrázok 8
  9. 9

    prajem dobrú chuť :)

    Raňajky alebo Shakshuka po slovensky (fotorecept) - obrázok 9

Diskusia k receptu

bubaya
9 korení a soľ, plus koreniny, čo sú v párkoch a klobáse....vražedná kombinácia. Toto by som asi nerozchodila.
jack
Ja kebyže som si dala takéto raňajky,tak neviem neviem :))To skôr na obed.
bogar
Pre chlapa co ide lopatovat je to top heh :) ja som tiez nejedla viac ako 2lyzice a rozok :)
radost
@Kimlo (2.5.2017 07:46)

ty brďo..keďže v nedeľu sa "nedělá"...toto by boli pre mňa raňajky..obed i večera..
nech ti padne na zdravie..:-)
bogar
@Kimlo (2.5.2017 07:46)

no mnam ako toto by som si dala aj ja spravny chlap :)




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia