Slaný zemiakový koláč
Slaný zemiakový koláč

Hranolkový koláč s hubami fotorecept

jack - fotkajack, 25. marca 2017
Hranolkový koláč s hubami (fotorecept)
Foto: jack

Viem, viem, hranolky nie sú zdravé, všeobecný názor ľudí. A tobôž nie kupované. Ale čo máme robiť, ked nám tak veľmi chutia? A chutnali Zobraziť celý popisViem, viem, hranolky nie sú zdravé, všeobecný názor ľudí. A tobôž nie kupované. Ale čo máme robiť, ked nám tak veľmi chutia? A chutnali ste už tento koláč? Ak nie, tak je najvyšší čas ho ochutnať.

4-6
porcie
15 minút
príprava
25 minút
na 180 °C

Suroviny

200 g mrazené
200 g (môžu byť aj zavárané)
3 ks
4 PL
3 PL
 štipka
štipka
1/2 ks
1/2 ks
 vňať
1 PL struhaný
 na vymastenie formy




Postup

  1. 1

    Hranolčeky nasypeme do vymastenej tortovej formy väčšej a urobíme z nich zvýšený okraj.

    Hranolkový koláč s hubami (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Dáme do rúry na 15 minút zapiecť. Pripravíme si cestíčko z vajec, mlieka, múky, štipky kypriaceho prášku, soli, korenia.

    Hranolkový koláč s hubami (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Hranolky vyberieme po 15 minútach a nalejeme na ne vymiešané cestíčko. Na cestíčko dáme pokrájané huby, paradajku, papriku.

    Hranolkový koláč s hubami (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Pečieme, kým nezačne koláč na povrchu zlatnúť. Pred dopečením vyberieme z rúry a posypeme syrom. Ešte trošku zapečieme, kým sa nám syr nerozpustí.

    Hranolkový koláč s hubami (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Ozdobíme jarnou cibuľkou a môžeme jesť. Pozor - vysoko návykové!!!

Diskusia k receptu

chica114
No, jedla som tento receptík a je naozaj veľmi chutný. Najlepšie jedielko na svete! Vééliká mňamka. ***** ☺
canon007
Ja som tento receptík nejedol, veď kto by aj jedol pčmáraný papier. Ale recept sa mi páči.
siisa
Hranolky si dá občas asi každý, a toto je fakt super nápad :) Hranolky sa na spodu do chrumkava zapečú, verím, že je toto jedlo obľúbené :) Super si napiekla milá Jack :) Už mám toho toľko na pláne vyskúšať, že neviem neviem do kedy to všetko zrealizujem ...
2x haji a omega
jack
@Siisa (25.3.2017 18:48)

Ďakujem Siisa,je to fakt dobré.Raz za čas,prečo nie?Každému chutilo.
katka75
Ja zemiaky nejem, ale vyskusala by som to s tekvicovymi alebo zelerovymi hranolkami :) Dakujem za inspiraciu!
denyany
Hranolky nemám rada, moje dcéry však naopak, takže ich niekedy týmto jedlom prekvapím.
jack
@Katka75 (26.3.2017 07:15)

Ďakujem pekne.Dobrý nápad si dostala milá @Katka.Mo žno tak raz vyskúšam aj ja.
kecemis
Vidis aka si sikovna. To mna to veru nenapadlo a to som robil pizzu uz zo vselicoho, spagety alebo kerfiol... Ja viem ty to nevolas pizza ale kolac. Ale skus to nabuduce aj s tym pizza paradajkovym saucom.
jack
@Kecemis (28.3.2017 15:56)

Veľká vďaka @Kecemis .No vidíš,a mňa by zase nenapadlo urobiť pizzu zo špagiet.A presne som uvažovala,že bolo by tam ešte vhodné dať dajaký pretlak.Veď tam môžeš dať vlastne hocičo ako na pizzu,aj keď sa to volá koláč,a tvári sa ako pizza.:-)




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia