Čokoládové pralinky
Čokoládové pralinky

Orieškovo-čokoládové datľové pralinky

anikahl18 - fotkaanikahl18, 15. marca 2017
Orieškovo-čokoládové datľové pralinky
Foto: anikahl18

Rýchlo a ľahko pripravené, bez cukru, nie sú až take sladké ako z obchodu, ale plné antioxidantov, nevyhnutných vitamínov a minerálov. Robím často , Zobraziť celý popisRýchlo a ľahko pripravené, bez cukru, nie sú až take sladké ako z obchodu, ale plné antioxidantov, nevyhnutných vitamínov a minerálov. Robím často , veľmi rýchle a chutne .

45-50
porcií
15-20 minút
príprava
15-20 minút
tepelná úprava

Suroviny

100 g (vlašské, pekanové, brazílske, mandle alebo lieskové)
200 g
2 PL
2 PL
2 PL (alebo kešu maslo)
Na posýpanie:
podľa potreby (kokos alebo kakao)




Postup

  1. 1

    Oriešky dáme do kuchynského robota a pomelieme, pridáme vykôstkované datle, pomelieme. Pridáme kokosový olej (rozpustíme, aby sa nám z ním lepšie pracovalo 30 - 40 sek. v mikrovlnke). Pridáme orieškové maslo a kakao. Urobí sa nám hustá kaša.

  2. 2

    S mokrými rukami robíme malé guľky. Rolujeme v orieškoch alebo kakau, kokose. Keď je cesto príliš lepiace dajte ho vychladit do ľadničky.

  3. 3

    Pár som dala do formičky na ľad a zmarazila a tak posypala kakaom (srdiečka). Zvyšok som dala do chladničky na dlhšie a rolovala v kokose. Hotové nechávam v chladničke.

    Orieškovo-čokoládové datľové pralinky - obrázok 3

Diskusia k receptu

marianne
mám ešte dve neotvorené balenia datlí z vianoc a stále uvažujem čo s nimi ..len to mandľové maslo čím nahradím uvažujem
regri
Tak toto je u mna aj na 10 hviezdiciek zaujimave mam rada taketo dezertiky




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia