Tvarohovo-banánový koláčik plný proteínov fotorecept

stanci11 - fotkastanci11, 5. marca 2017
Tvarohovo-banánový koláčik plný proteínov (fotorecept)
Foto: stanci11

Niekedy si za ten športový výkon musíte dopriať nejakú mlsku, tak som si našla zdravú! Bez múky, s kopu proteínov, a so skvelou chuťou Zobraziť celý popisNiekedy si za ten športový výkon musíte dopriať nejakú mlsku, tak som si našla zdravú! Bez múky, s kopu proteínov, a so skvelou chuťou ;) Za recept sa musím poďakovať jednej našej brnenskej fitnessáčke, u mňa dostal len mini úpravy ;) Tak ak držíte líniu, možno sa tiež potešíte takejto sladkosti.

5 minút
príprava
40 minút
na 180 °C

Suroviny

Spodné cesto:
1 ks
2 ks
1 ks
2 ks
100 g
1-2 PL holandské
 (alebo stévia)
 (rum)
1/2 ČL
Vrchné cesto:
1 ks
1 ks
 (alebo stévia)




Postup

  1. 1

    Tak ako prvé som si očistila a nakrájala zrelé avokádo a banán. Prihodila som tvaroh s vajíčkami a vymixovala do hladka.

    Tvarohovo-banánový koláčik plný proteínov (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Do zmesi som ďalej nasypala proteínový prášok (môžete nahradiť bezlepkovou múkou/normálnou múkou/orechovou múkou) zmiešaný s prdopečom (kypriacim práškom), holandské kakao - asi 2 PL, a premiešala som už ručne. Pre vôňu som cvrkla trošku (r)umu, veď nech to teda má šmrnc!

    Tvarohovo-banánový koláčik plný proteínov (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Zmes som dosladila štipkou stévie a vyliala na pekáč (u mňa z jenského skla - 29x21cm).

    Tvarohovo-banánový koláčik plný proteínov (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Ako druhé som si pripravila vrchnú tvarohovú hmotu - vymixovaný tvaroh, vanilkový cukor, banán. Dochutila som medom a nakôpkovala na kakaové cesto.

    Tvarohovo-banánový koláčik plný proteínov (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Vidličkou som vyrobila cik-cak mriežkovanie a poukladala kolieska banánu - nech to reku trošku vypadá :)

    Tvarohovo-banánový koláčik plný proteínov (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    A piekla som 40 min na 180 °C. Plus nikdy si nenechám ujsť príležitosť na špajdľový test, či je cesto hotové :D

    Tvarohovo-banánový koláčik plný proteínov (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    No a hotovo :) maškrtíme, výčitky zahodíme a hneď je ten deň krajší! :)

    Tvarohovo-banánový koláčik plný proteínov (fotorecept) - obrázok 7

Diskusia k receptu

aszabka
Fíha, aký zdravý dezert..uložím si ho, banán nahradím tekvicou a bude sa mi hodiť raz za čas do menu, vďaka :)
stanci11
@Aszabka ďakujem ;) ak budeš dávať tekvicu, tak by som si vyrobila sladké tekvicové pyré a tak to tam dala ;) a vieš že to skúsim nabudúce? :D diky za tip

mitzy
Stanci ty provokatérka;) vyzerá super! Určite ho skúsim. Letí ti 5*
chica114
Fííííha..je krásny, určite to chutí výborne. 5* a KK :-)
stanci11
presne @Cesminaz , aj keď tvaroh je sýty takže celý sa zjesť nedá :D ale ten pocit že môžeš ;)

@Chica114 - ďakujeem ;) a veruže chutí naozaj fajne

bzsiska
Jeeej, to je super. Bielkoviny, sacharidy a zdravé tuky. Paráda. :) Recept uložený a onedlho bude vyskúšaný. ;)




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia