Slané palacinky fotorecept

babkamt - fotkababkamt, 2. marca 2017
Slané palacinky (fotorecept)
Foto: babkamt

Dnes sme mali s manželom veselý večer. Vymýšľali sme plnky do palaciniek. Každý si ju naplnil niečim iným.

Suroviny

500 ml
200 g
1 ČL
2 ks
2 strúčiky
 (pažítka, petržlen. vňať)
50 ml
Náplň:
 strúhaná
 plátkový




Postup

  1. 1

    Z pol litra mlieka, 200 g hladkej múky, 1 čl soli, 2 prelisovaných strúčikov cesnaku a 2 vajec som zarobila cesto na palacinky. Nakoniec som do cesta vmiešala 50 ml oleja. Nasekala som si čerstvú pažítku a petržlenovú vňať. No tá zostala na linke. Bylinky som zabudla pridať do cesta.

    Slané palacinky (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Upiekla som palacinky.

    Slané palacinky (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Manžel bol netrpezlivý. Tak som mu vybrala z chladničky tatarskú a strúhaný syr.

    Slané palacinky (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Toto bola jeho prvá palacinka.

    Slané palacinky (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Jednu spravil aj pre mňa.

    Slané palacinky (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    Tu sme už začali vymýšľať iné plnky:-) Použili sme plátkový syr, nadrobno nakrájanú červenú cibuľu.

    Slané palacinky (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    Pridali sme nakrájanú pražskú šunku a hrubostennú červenú papriku.,

    Slané palacinky (fotorecept) - obrázok 7
  8. 8

    ľadový šalát a tatarskú omáčku.

    Slané palacinky (fotorecept) - obrázok 8
  9. 9

    Palacinku sme zrolovali a dali na pár sekúnd so mikrovlnky, aby sa syr roztopil.

    Slané palacinky (fotorecept) - obrázok 9
  10. 10

    Tieto sú plnené len so syrom. Jedna je s mozarelou, druhá je s údenou pareničkou, tretia s plátkovým syrom.

    Slané palacinky (fotorecept) - obrázok 10

Diskusia k receptu

janulla
Mňam tak toto niekedy vyskúšam. Ešte som nikdy palacinky na slano nerobila a vyzerá to byť jednoduchý recept. Takže určite vyskúšam niekedy
terinka55
Odo mňa 5*, na slano robievam, ale zapekané. Vyzerajú ozaj chutné.
babkamt
@Janulla K obedu sme zjedli zbytok z predošlého dňa. Stála som pred otázkou čo dám na večeru. Spravila som tieto palacinky. V chladničke bol koláčik, no manžel chcel niečo slané. @Anett91 Chutilo ti? @Terinka55 Zapekané môžu byť dobré. @Luss44 súhlasím.
nyja
Veľmi fajné, variabilné, chválim nápaditosť! Táto inšpirácia je fakt super, díky!
V rozpise na palacinky chýbajú vajíčka, asi úradoval tlačiarenský škriatok :-) .
redakcia
@Nyja (8.3.2017 21:01)

Tie dve vajíčka sme do rozpisu surovín doplnili. Ďakujeme za upozornenie.
babkamt
@Nyja (8.3.2017 21:01)

Variabilite sa medze nekladú. Dajú sa využiť zásoby z chladničky. Si pozorná. Všimla si si, že v rozpise chýbajú vajíčka. Ďakujem za upozornenie.




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia