Švédska palacinka na plechu fotorecept

sonulienka - fotkasonulienka, 8. februára 2017

Dnes som vyskúšala recept na palacinky na plechu a veru chutili. Robila som ich dnes na sladko ale na budúce budú na slano. Cesto Zobraziť celý popisDnes som vyskúšala recept na palacinky na plechu a veru chutili. Robila som ich dnes na sladko ale na budúce budú na slano. Cesto je to isté len naplním na slano. Tento recept som našla na mimibazare.sk pridala ho Eva H. za čo jej veľmi pekne ďakujem. Tu je moja verzia.

5 minút
príprava
20-25 minút
na 225 °C

Suroviny

500 ml
1200 ml
1 ČL
6 ks
Plnka:
4 ks
1 bal
1 bal
1 bal
 (alebo tuk) na vymastenie plechu
Na ozdobu:




Postup

  1. 1

    Tu sú suroviny.

    Švédska palacinka na plechu (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Tu sú na plnku aj puding.

    Švédska palacinka na plechu (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Najprv si zapneme rúru na 225 stupňov, aby sa nám dobre rozohriala. Múku si rozmiešame so soľou pridáme 6 dcl mlieka a dobre rozšľaháme ja som šľahala strojom na stupni č.1.

    Švédska palacinka na plechu (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Keď je dobre vyšľahané pridáme ďalších 6 dcl mlieka a znovu dobre rozšľaháme.

    Švédska palacinka na plechu (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Ďalej pridávame po 2 vajíčka a za každým dobre vyšľaháme. Tu už mám všetky vajíčka v ceste. Cesto je riedke, také má byť.

    Švédska palacinka na plechu (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    Teraz si dobre ale dobre vymažeme plech (46 x 36 cm), aby sa nám palacinka neprilepila.

    Švédska palacinka na plechu (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    Cesto si naň vylejeme.

    Švédska palacinka na plechu (fotorecept) - obrázok 7
  8. 8

    Dáme do rúry ktorú sme si predhriali na 225 stupňov a pečieme 20-25 minút. Cesto si vylejte na hlbší plech, lebo sa trochu nadvihne, aby Vám nepotieklo po rúre.

    Švédska palacinka na plechu (fotorecept) - obrázok 8
  9. 9

    Zatiaľ si nastrúhame na hrubšie jablká, pridáme vanilkový cukor a škoricový cukor pridáme karamelový puding a varíme do zhustnutia. Necháme vychladnúť.

    Švédska palacinka na plechu (fotorecept) - obrázok 9
  10. 10

    Zatiaľ sa nám palacinka v rúre upiekla, tú tiež necháme trochu vychladnúť. Inak je výborná keď je úplne vychladnutá.

    Švédska palacinka na plechu (fotorecept) - obrázok 10
  11. 11

    No a servírujeme. Ja som plnila ako som už písala jablkami s karamelovým pudingom, na vrch šľahačku a poliala čokoládou. Keď už tak nech je riadna vitamínová bomba.

    Švédska palacinka na plechu (fotorecept) - obrázok 11
  12. 12

    Vyskúšajte nám chutilo. Na budúce na slano popražím prerastenú slaninku s pečenou cibuľkou a nastrúhaným syrom. Ak vyskúšate prajem dobrú chuť.

    Švédska palacinka na plechu (fotorecept) - obrázok 12

Diskusia k receptu

luss44
zaujímavé a menej roboty ako pri klasických palacinkách, aj náplň sa mi páči. Uložím si rcp
silvika33
Vyzerá to lákavo ukladám a vyskúšam. Ako tu bolo už spomenuté aj tá plnka je zaujímavá
luclup
Jeeej fantasticky napad ! Rozhodne ukladam a vyskusam, palacinky mam velmi rada, toto je v podstate bez namahy, a na tanieri to vyzera krasne. Super *****
jack
Vyzerá to veľmi dobre.
sonulienka
Ďakujem Vám a dnes som robila polovičnú dávku ale na slano.
Tak trochu valentínske raňajky.


forestivka
prosím vás, mám dotaz, ten puding na plnku ste uvarili normálne s mliekom a potom pridali k jablkám alebo ako?
mata3636
@forestivka (26.1.2022 15:36)

Ani pri surovinách, ani v postupe nie je spomenuté mlieko. Takže len jablká, cukor, škorica, suchý puding rozmiešať v tom a uvariť. Tak isto, ako keď sa robí jablková torta s piškótami, ak poznáte




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia