Torta pre malú susedku Emku fotorecept

izabella929 - fotkaizabella929, 4. februára 2017

Milá, rozkošná, ktorej by som nedokázala odoprieť nič. Takto som jej urobila meninovú tortičku. Plnka je parížska šľahačka tmavá a z vonku som ju Zobraziť celý popisMilá, rozkošná, ktorej by som nedokázala odoprieť nič. Takto som jej urobila meninovú tortičku. Plnka je parížska šľahačka tmavá a z vonku som ju zdobila bielou, v kombinácii s tmavou.

12
porcií
60 minút
príprava
60 minút
na 160 °C

Suroviny

5 ks
5 PL
5 PL
na špic noža
Parížska šľahačka biela:
600 ml
400 g
Parížska šľahačka tmavá:
800 ml
300 g
100 g
2 bal.
Na zdobenie:




Postup

  1. 1

    Vajcia som rozdelila. K bielkom som pridala štipku soli a začala som miešať sneh, potom som pridávala cukor. Žĺtky som zmiešala a pridala som ich naraz do snehu a iba zľahka premiešala. Opatrne som vmiešala múku s práškom do pečiva.

    Torta pre malú susedku Emku (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Forme na tortu s priemerom 23 cm som vystlala dno papierom na pečenie a cesto som vyliala. Trúbu som nechala vyhriať na 160 st.

    Torta pre malú susedku Emku (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Piekla sa 60 min., upečenú som nechala vychladiť vo forme. Potom som ju vybrala a nechala ešte chladiť na mriežke.

    Torta pre malú susedku Emku (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Vychladnutú som prekrojila na 3 časti.

    Torta pre malú susedku Emku (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Broskyňový džem som zohriala a horúcim som potrela spodný plát.

    Torta pre malú susedku Emku (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    Na džem som natrela tretinu tmavej parížskej šľahačky.Položila som druhý korpus, ktorý som tiež natrela horúcim džemom.

    Torta pre malú susedku Emku (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    Natrela som druhou tretinou krému.

    Torta pre malú susedku Emku (fotorecept) - obrázok 7
  8. 8

    Položila som tretí korpus a celú tortu som natrela bielou parížskou čokoládou.

    Torta pre malú susedku Emku (fotorecept) - obrázok 8
  9. 9

    Odloženým tmavým krémom som zdobila tortu okolo obvodu aj v stred. Do vnútorného obvodu som uložila želé pomaranče aj citróny okolo. Zostalo mi aj na spodný lem. Potom som už iba dozdobila bielou šľahačkou. Šľahačku, ktorá mi zvýšila, som zmiešala a použila som ju do nedeľného zákusku Makový sen. Prajem vám dobrú chuť.

    Torta pre malú susedku Emku (fotorecept) - obrázok 9
  10. 10

    Parížsku šľahačku tmavú som si urobila deň vopred. Druhý deň som ju už iba vyšľahala mixérom.

    Torta pre malú susedku Emku (fotorecept) - obrázok 10
  11. 11

    Parížska šľahačka biela tak isto urobená ako ako tmavá.

    Torta pre malú susedku Emku (fotorecept) - obrázok 11
  12. 12

    Fotku torty v reze zatiaľ nemám, pretože ju brali k dedkovi. Keď ju odfotia, pridám dodatočne rez.

Diskusia k receptu

obor123
&Izka, slovo prekrásne je pre túto tortu slabé slovo a som presvedčená, že chuťovo je viac než výborná.
luwinka
@Izabella929 torta sa ti krásne vydarila, veľmi pekne si ju ozdobila. Malá Emka bude rada a bude sa tešiť z takej krásnej sladkej dobroty.
denyany
Veľmi pekne ozdobená torta! Obdivujem nielen tvoju zručnosť, ale aj fantáziu. Dokazuješ to pri každom pridanom recepte.
mariamka
Si sa ozaj prekonala vzhladom na tvoju nechut k tortam, neviem, kolko ma Emka rokov, ci skor by tam nesiel nejaky detsky motiv, chutovourkite dobra
torticka
Izabelka, Emka musela byt stastna, ked videla taku krasnu tortu.
izabella929
@mariamka , mnohí si pamätáte, že som sa zdráhala piecť niečo také okrúhle..inak našla som odvahu, aj keď je to ešte dosť kostrbaté..z úcty k tej kráse som ju nikdy ani neochutnala..Emka sa potešila a možno aj jej priateľky, keď ju spoločne ochutnali..práve preto som to tak na okraji povytiahla, aby to bolo trošku úsmevné..má 6 rokov a postavičky ešte neviem robiť.. Ďakujem pekne vám všetkým za milé komentáre.-)
sracz
... ako za každé Tvoje dielo, milá Izka, aj za "Emka" tortu Ti patrí môj veľký obdiv a úprimná úcta! Želám Ti pekný weekend v kruhu Tvojich najmilších!
monty469
Torta vyzera nadherne. Emka mala urcite obrovsku radost. A ta chut musi byt famozna :-)
braxi
prekrásna torta...Izabell prosím Ťa kde kúpim želé? ...alebo aj to si vyrobila sama? Ďakujem vopred za odpoveď.
haji
@Izabella929 (4.2.2017 23:45)
Krásná torta, i s receptíkem, Emke všechno nejlepší k narozeninám! Jsi šikulka, Izi, torta byla určo výborná a radost dětí zahřívá všechna srdíčka! Design torty se mi moc líbí, je krásně slavnostní!
terinka55
Už zazneli chválospevy predo mnou, tak sa pripájam a že SUPER :-)




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia