Trojvaječné domáce cestoviny fotorecept

olinecka - fotkaolinecka, 13. januára 2017
Trojvaječné domáce cestoviny (fotorecept)
Foto: olinecka

U nás by nebola nedeľa bez domácich cestovín.

20 minút
príprava

Suroviny

300-350 g
3 ks
 podľa potreby
 na pomúčenie pracovnej dosky




Postup

  1. 1

    Múku dáme na pracovnú dosku pridáme soľ, vajíčka, vodu podľa potreby. Urobime vláčne cesto.

    Trojvaječné domáce cestoviny (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Cesto rozdelíme na dve polovice.

    Trojvaječné domáce cestoviny (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Hotové cesto vyvaľkáme na pomúčenej pracovnej doske natenko a necháme uschnúť 1-2 hodiny.

    Trojvaječné domáce cestoviny (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Cesto pomúčime, stočíme a nakrájame na sližiky alebo tenké cestoviny. U nás by nedeľa nebola bez nich....

    Trojvaječné domáce cestoviny (fotorecept) - obrázok 4

Diskusia k receptu

jozka2
Vyzeraju dlobre,domace rezance maju inu chut ako kupovane.Voda by nemala byt podla potreby na 1vajicko ide 1pol.lyzica vody,vtedy sa cesto pri hneteni nelepi na ruky.Robievala som naraz rezance zo 40 ciest,bola to makacka na cele popoludnie a tak mi prisla na pomoc moha draha sestricka,ktora uz nie je nablizku.
haji
Nudle mě učila dělat moje babička. Sůl do těsta nedávala. Vysvětlila mi, že pak špatně schnou, případně usušené chytají vzdušnou vlhkost při skladování. Vodu nedávám. Mám strojek na vyvalování a krájení. Na Vareche nedávno proběhla diskuze o těstovinách, nudlích, hlavně o schnutí a uchovávání:  varecha.pravda.sk/diskusie/susenie-cestovin-preco-sa-lamu...
Domácí jsou domácí a tvoje ruční práce je obdivuhodná. Já bych nenakrájela nudle ani náhodou. Jsi šikulka!
olinecka
@Haji ,cestoviny si dávam do škatule a držím ich v špajzi.Nemam skúsenosti,aby mi vlhli.Su perfektne suché keď ich idem pripravovať....Ja som sa naučila od mojej mamky ktorá nám deťom robila, takéto dobroty.Robim ich vždy pretože mám aj domáce vajíčka...... Krásny dník!!!!
haji
@Olinecka (14.1.2017 13:45)
Jasné, já to beru @Olinecka , nudle máš krásné a pokud je průběžná spotřeba, není co řešit. Máš můj obdiv, bo vyválet a nakrájet nudlové těsto je kumšt. Dnes už nudle nedělám, kupuji, ale najít dobré nudle do polévky je kumšt. Domácí vejce jsou k nezaplacení. Díky za sdílení a aj tebe: Krásný večer!
torticka
Olinecka, nechcela by som Ta nahnevat, ked mas v ruke ten nožičisko.
garanco
@Olinecka (14.1.2017 13:45)
Tak robievala pred mnohými rokmi moja mama, doniesla nám ich tiež v škatuli a nikdy nezvlhli (pripomenula si mi ju svojim príspevkom).
Ja nie som až taká dobrá mama, domáce cestoviny robievam iba občas, keď chcem urobiť naozaj dobré tvarohové, alebo makové rezance. Ale tie Tvoje by som si s potešením nechala uložiť do komory :-)) !

ancicka

Palček hore!Samozrejme,nedeľa bez fajnej polievočky s domácimi cestovinami aj u nás by sa neratala.Ja nerada suším domáce,mám najradšej čerstvé,tak nanajvyš 1 deň..Zvyčajne si pripravím v sobotu večer a v nedeľu ráno ich uvarím.
@Torticka ,rezance sa najlepšie krájajú s veľkým ostrím nožom,to mi ver!
garanco
@Olinecka (15.1.2017 17:26)

Olinka, keď otvoria cestu cez Ružín a pôjdeme do Krompách, tak sa zastavím, ale najprv Ti-
" dam ci znac " , aby si ich pripravila :-)) .......
monty469
Si šikovná gazdinka o tom niet pochýb. Domáce je domáce, darmo. Len mne sa to nechce robiť :-(
jonybono
Klobúk dole takto robiť domáce rezance sa už nevidí aj ručne nakrájať moja starká ma to tiež takto naučila z Heľpy už to tak robí cez 50 rokov veľká pochvala




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia