Vynikajúci vianočný majonézový šalát videorecept

hame - fotkahame, 13. decembra 2016

Komerčný recept<br /> Vynikajúci tradičný vianočný šalát s ochutenou majonézou.

8
porcií
60 minút
príprava
60 minút
tepelná úprava
Vynikajúci vianočný majonézový šalát (videorecept)
Foto: hame

Suroviny

2 kg
podľa chuti
podľa chuti
250 g
1 ks
250 g
250 g
1 ks
150 g
2 PL
100 ml
5 ks




Postup

  1. 1

    Prichystáme si všetky potrebné suroviny.

    Vynikajúci vianočný majonézový šalát (videorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Najprv si uvaríme vajcia na tvrdo, mrkvu a zemiaky v šupke, ktoré po vychladnutí ošúpeme a pretlačíme.

    Vynikajúci vianočný majonézový šalát (videorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Následne zemiaky osolíme, okoreníme, pridáme uvarenú mrkvu, na jemno nakrájanú cibuľu, hrášok a kyslé uhorky.

    Vynikajúci vianočný majonézový šalát (videorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Všetko spolu dôkladne premiešame.

    Vynikajúci vianočný majonézový šalát (videorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Pridáme podľa chuti ochutenú majonézu, kyslú smotanu a horčicu.

    Vynikajúci vianočný majonézový šalát (videorecept) - obrázok 5
  6. 6

    Všetko spolu dôkladne premiešame.

    Vynikajúci vianočný majonézový šalát (videorecept) - obrázok 6
  7. 7

    Nakoniec pridáme uhorkovú šťavu a uvarené vajíčka. Šalátik ešte raz dobre premiešame, dochutíme podľa seba a buď ho môžeme ihneď podávať alebo ho necháme do druhého dňa odležať.

    Vynikajúci vianočný majonézový šalát (videorecept) - obrázok 7

Diskusia k receptu

evanaaa
Robím skoro tak isto, len nedávam horčicu ale trochu aj osladím, aby to nebolo príkro kyslé, vlastne ochutím uhorkovú vodu ( korenie, sladidlo, soľ - podľa potreby) a tým zalejem všetko ešte pred pridaním majonézy.
marienka44
@Evanaaa (13.12.2016 20:25)

ja dávam horčicu do majolky, hrášok mrazený, nie sterilizovaný. Ešte pridám aj na drobno pokrájané jablko a mrazenú kukuricu. sladko-kyslú zálievku urobím z vody, v ktorej sa varila mrkva a zeler, ale tá musí byť vychladená.

ospravedlnujem sa za malé písmená na zaciatku vety, píšem len jednou rukou. ľavú ruku mám operovanú 8.12.16, dostala som umelý ramenný kĺb. je to čerstvé, boli to, ruka je v ortéze. medzi sviatkami idem do nemocnice vybrať stehy.
ilusa
Aha,je to presne aj moj salat.Preto som dala 5*.A tebe @marienka44 zelam,nech sa Ti ramienko rychlo zahoji,aby si zase mohla vypekat.
haji
@Marienka44 (14.12.2016 08:06)
Krásné pozdravení milá @Marienka44 ! Vidím, že jsi zpět na Vareche, přeji ti z ceého srdce rychlé zhojení a uzdravení tvého ramene! Požehnané Vánoce!
Já si neumím představit vánoční bramborový salát bez celeru, ale každý dělá takový jaký mu chutná.
oldomachac
presne tak, aj u nas kazde vianoce, len majoneza z obchodu(mam to 100% vyskusane) v ziadnom pripade, ale poctivo vyrobena doma vlastnorucne, bohata a chutna stedra vecera, vsetkym
evanaaa
@marienka44 , mrazený hrášok som ešte neskúšala, zostane vcelku aj keď sa rozmrazí? Lebo ja robím ten šalát aj na tri dni.....možno trochu odoberiem a vyskúšam s horčicou, aké to bude, inak, nedávam ani celer. A niekedy aj ja zarobím nálev vo vode, v ktorej som varila mrkvu, ak nemám tú uhorkovú, už ochutenú. Kukuricu nedávam, muž by ju nechcel, ani jablko. Prajem ti skoré uzdravenie, inak, mňa tiež bolí ľavé rameno, niekdy nemôžem ani rukou pohnúť, a zle sa mi spí.
rakytnik
Dobrý deň, fajnový - domáci šalátík.Prajem skoré uzdravenie:-)
tortilla
Či je "vynikajúci", to musí posúdiť ten, kto ho ochutná a nie ten (tá), kto recept uverejnil...
Predtým, než všetko dôkladne premiešame, si natiahneme rukavice, aby sme sa vyhli priamemu styku rúk s potravinami!




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia