Grófkine rezy s broskyňami fotorecept

zuzlik0402 - fotkazuzlik0402, 14. novembra 2016

výborný slávnostný koláčik

60 minút
príprava
20 minút
na 170 °C

Suroviny

Cesto:
7 ks
7 lyžíc
6 lyžíc
1 bal.
1 lyžica
90 g
Medzivrstva:
2 bal.
Plnka 1:
7 ks
500 ml
2 bal.
6 lyžíc
250 g
Plnka 2:
300 ml
2 bal.




Postup

  1. 1

    Bielky s cukrom vyšľaháme, pridáme preosiatu múku s práškom do pečiva, olej a vylejeme na plech vyložený papierom na pečenie. Posypeme nadrobno nasekanými orechmi a dáme piecť cca 20 minút na 170 stupňoch.

    Grófkine rezy s broskyňami (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Ešte teplý koláč potrieme Nutellou a ukladáme Bebe keksy namočné vo vlažnom mlieku.

    Grófkine rezy s broskyňami (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Z mlieka, cukru, žĺtkov a Zlatého klasu uvaríme hustý puding. Po vychladnutí vymiešame s Palmarinom a navrstvíme na keksy. Na plnku môžeme poukladať natenko nakrájané broskyne alebo iné ovocie.

    Grófkine rezy s broskyňami (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Navrch natrieme dobre vyšľahanú šľahačku a necháme stuhnúť.

Diskusia k receptu

haji
Řezy vypadají prudce jedle, krásná práce, jsi šikulka! Vidím, že recept je u vás doma oblíbený v různých variacích, nedivím se, má příhodný název.
tetrisss
To vyzera vyborne, inak pod tymto nazvom poznam celkom iny kolac, este ze som sa pozrela, mnam.
stanci11
krásne vypadajú ;) ja teda niečím nahradím nutelu lebo jej nehodlujem, ale taká vrstvička hustej ganache, to si viem predstaviť tiež :D Ďakujem, naozaj sa ti vydarili skvelo :)
1x staja
martab
Super!!! Idem robit. Davam5* Lem BB kekse nahradim piskotami.
staja
@Stanci11 (15.11.2016 05:31)
Nad tou nutelou som aj rozmýšľala, čím ju nahradím, ďakujem ti, @Stanci11 za výborný nápad. Zákusok vyzerá veľmi dobre.




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia