Vegan zeleninové karí fotorecept

veganrecipes - fotkaveganrecipes, 13. novembra 2016

Vždy keď som v Brne, zájdem do mojej obľúbenej indickej reštaurácie, Anapurny, a dám si zeleninové kari. Tak som sa rozhodla si ho skúsiť Zobraziť celý popisVždy keď som v Brne, zájdem do mojej obľúbenej indickej reštaurácie, Anapurny, a dám si zeleninové kari. Tak som sa rozhodla si ho skúsiť pripraviť doma.

3-4
porcie
10 minút
príprava
25 minút
tepelná úprava

Suroviny

1 ks
2 ks
1 bal
1 hrsť
2 strúčiky




Postup

  1. 1

    Pripravíme si všetky suroviny. Zeleninu môžeme použiť hocijakú a koľko chceme. Taktiež k cesnaku môžme použiť aj cibuľu. Namiesto paradajkového pretlaku môžeme použiť aj iba rajčiny.

    Vegan zeleninové karí (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Na olivovom oleji si osmažíme cesnak (kto chce aj cibuľu), kešu oriešky, mletý zázvor a chili.

    Vegan zeleninové karí (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Po 1-2 minútach zalejeme rajčinovým pretlakom, množstvo podľa chuti, čím viac pretlaku tým hustejšia chuť.

    Vegan zeleninové karí (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Necháme pretlak zovrieť a vypneme. Zmes si dáme do mixéra a počkáme nech vychladne, následne rozmixujeme do hladka. Medzitým si na olivovom oleji opražíme zeleninu a chvíľu podusíme, aby zmäkla.

    Vegan zeleninové karí (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Zeleninu dáme nabok. Na olivovom oleji si opražíme zmes korenia: kari, rasca, červená paprika. Pridáme k tomu premixovanú zmes orieškov a cesnaku.

    Vegan zeleninové karí (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    Pridáme vodu (zase podľa toho, ako veľa kari chceme mať a ake riedke ho chceme mať) a zeleinu. Osolíme a okoreníme mletým čiernym korením.

    Vegan zeleninové karí (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    Necháme povariť zo 10-15minút. Pri konci prilejeme rastlinnú smotanu (na fotke som jej dala málo, potom som ešte pridala).

    Vegan zeleninové karí (fotorecept) - obrázok 7
  8. 8

    Povaríme ešte minútku a vypneme. Podávame s ryžou. Dobrú chuť !

    Vegan zeleninové karí (fotorecept) - obrázok 8
  9. 9

    Pre porovnanie, tu je fotka kari, podávaného v reštaurácii.

    Vegan zeleninové karí (fotorecept) - obrázok 9

Diskusia k receptu





SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia