Pohánková granola s lesným ovocím

patincatsomekitchen - fotkapatincatsomekitchen, 20. októbra 2016

Toto je recept na rýchle bezlepkové raňajky s čerstvým ovocím. Je dobré mať pohánkovú zmes pripravenú vopred. Potom už len stačí rozimxovať ovocie a Zobraziť celý popisToto je recept na rýchle bezlepkové raňajky s čerstvým ovocím. Je dobré mať pohánkovú zmes pripravenú vopred. Potom už len stačí rozimxovať ovocie a zmiešať. Chuť pohánkových vločiek môže niektorých prekvapiť, no sú parádnou alternatívou k bežne používaným druhom.
http://www.patincatsomekitchen.com/pohankovagranola

Suroviny

250 g
60 g
60 g
100 g
3 PL (nemusí byť)
Zmes z lesného ovocia:
80 g (na zmes)
80 g (na posýpku)
30 g




Postup

  1. 1

    Všetky ingrediencie zmiešame a uskladníme vo vzduchotesnej nádobe. Cukor nemusíte použiť vôbec, záleží od chuti.

  2. 2

    Drobné lesné ovocie a červený melón rozmixujeme a nalejeme do pohárov.Na ovocie navrstvíme pohánkovú zmes. Vrch ozdobíme lesným ovocím určeným na posýpku.

Diskusia k receptu

monty469
Urcite je to dobre, len ja tu pohanku nejako nemozem. Pritom je zdrava, obsahuje aj rutin co je velmi dobre na cievy, len... :-)

patincatsomekitchen
@Monty469 (20.10.2016 15:44)

ano, pohanka ma svoju velmi specificku chut a treba si na nu zvyknut. Ked mam "nezdravsie" obdobie, tazsie sa mi na nu zvyka ale akonahle sa stravujem zdravsie tak mi jej chut vobec nevadi :)




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia