Letný paradajkový šalát s mušličkami a vyprážaným karfiolom fotorecept

sracz - fotkasracz, 15. septembra 2016
Letný paradajkový šalát s mušličkami a vyprážaným karfiolom (fotorecept)
Foto: sracz

Leto už balí „kufre“, no svoju kúzelnú vôňu nám láskavo ponecháva aj vo forme svojich plodov v záhradkách, na políčkach, prinajhoršom v „regáloch“, aj Zobraziť celý popisLeto už balí „kufre“, no svoju kúzelnú vôňu nám láskavo ponecháva aj vo forme svojich plodov v záhradkách, na políčkach, prinajhoršom v „regáloch“, aj na pultoch trhov a jarmokov. Moja milovaná vnučka Lillinka, ktorá ma s bratom „bľižňakom“ Samkom a s mamkou Angelikou navštívila, si v poslednom čase obľúbila rôzne šaláty. Ja som jej pripravil tento, s rosmarino, talianskou cestovinou v tvare malých mušličiek. Pre nás ostatných, nech to aspoň trošku zavonia mäsom, som vypražil karfiolové ružičky.

4-6
porcie
15 minút
príprava
10 minút
tepelná úprava

Suroviny

454 g (Rosmarino Riscossa)
1- 1,2 kg tvrdšie šťavnaté
250-333 ml pokrájaná
podľa chuti
3-4 strúčiky
3-4 PL (Parmigiano Reggiano)
2 PL
Príloha:




Postup

  1. 1

    Začal som ružičkami karfiolu, ktoré som obvaril, scedil a nechal vychladnúť; balíček cestovín som vyvaril v osolenej vode (al dente), prepláchol v studenej vode a po scedení a odkvapkaní ich vložil do pomocnej misy.

    Letný paradajkový šalát s mušličkami a vyprážaným karfiolom (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Paradajky som pokrájal asi na 5-7 mm kocky...

    Letný paradajkový šalát s mušličkami a vyprážaným karfiolom (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    ...a priložil ich k cestovine; okorenil soľou a čerstvo mletým čiernym korením, pridal pokrájanú bazaličku voňavú, pokropil ~ 2 PL olivového oleja (bude sa konzumovať bez následnej tepelnej úpravy, preto extra panenský); mám ešte ½ fľaše španielského „Arbekia“, podľa gurmánov vraj najlepšieho na svete, v kombinácii s rôznymi bylinkami, posypal ~ 2 PL strúhaného parmezánu, pretlačeným cesnakom.

    Letný paradajkový šalát s mušličkami a vyprážaným karfiolom (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Zostavu som dôkladne, ale jemne, premiešal, posypal PL strúhaného parmezánu a uložil na chvíľku, kým pripravím karfiol, do chladničky.

    Letný paradajkový šalát s mušličkami a vyprážaným karfiolom (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Karfiol som obalil v trojobale (hladkú múku som vymenil za mletý parmesan)

    Letný paradajkový šalát s mušličkami a vyprážaným karfiolom (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    a na trojkombinácii bravčová masť, slnečnicový olej a orech masla, ich vypražil.

    Letný paradajkový šalát s mušličkami a vyprážaným karfiolom (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    Rozložil na taniere s cestovinovým šalátom, polial tatarskou omáčkou vlastnoručnej výroby a … teraz už dobrú chuť!

    Letný paradajkový šalát s mušličkami a vyprážaným karfiolom (fotorecept) - obrázok 7
  8. 8

    Rád sa Vám pochválim aj týmto obrázkom; dva týždne som si užil moje vnúčence a dcérku; tentoraz mi šikovne pomáhala vnučka Lilli_nka. 25. júla v Des Moines oslávili 16. narodeniny.

    Letný paradajkový šalát s mušličkami a vyprážaným karfiolom (fotorecept) - obrázok 8

Diskusia k receptu

patroveckypitrs
Dobrý obedík, takéto mám ja rád. To sa niekomu varí, keď ma takú skvelú pomocníčku, už veľkú slečnu. Je to určitá hrdosť, keď ma človek komu odovzdať svoje skúsenosti. Želám veľa zdravia a kopec radosti so svojimi blízkymi.
1x haji
mijaita
Mušličkový "salát" dělám, těstoviny s rajskými jablíčky jsou vynikající. Místo oleje dám lžíci majonézy. Smažený karfiol mě jako doplněk nenapadl, tos vymyslel skvěle, udělám! :-)
siisa
Leto už balí kufre....pekne si to napísal. Mušličkový šalát patrí medzi moje najobľúbenejšie. Karfiol tiež mám veľmi rada. Určite to niekedy vyskúšam :) Ďakujem za nápad




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia