Dubáková nátierka v pohároch

soniatko - fotkasoniatko, 1. septembra 2016
Dubáková nátierka v pohároch
Foto: soniatko

Pre milovníkov nátierok, na hrianky ako stvorená.

Suroviny

2 kg (alebo suchohríby)
6 ks
1 kg
1 kg
1 l (alebo pretlak)
1 l




Postup

  1. 1

    Huby, feferónky a kapiu očistíme, cibuľu ošúpeme. Všetky suroviny pomelieme na mäsovom mlynčeku.

  2. 2

    Pomletú zmes vložíme do väčšieho hrnca, primiešame kečup, olej a varíme na miernom ohni až do zredukovania na požadovanú hustotu, cca 45 min až 1 hod. Stále priebežne premiešavame.

  3. 3

    Zmes plníme do pohárov, uzavrieme viečkom a hore dnom ich uložíme do deky, aby vychladli pomaly.

Diskusia k receptu

haji
Krásná práce a jistě chutná natierka se ti povedla, jsi šikulka!!
soniatko
@Haji (1.9.2016 13:17)

dakujem tento rok je silna hubova sezona tak sa realizujem je naozaj mnamka
1x haji
jack
No u nás je toho roku akosi málo húb.Nátierka sa mi páči,príde aj na ňu rad.Keď budú huby rásť.
dandika1
@soniatko natierka sa mi velmi paci 5***** a KK,len sa oytam ziadna sol a korenie a potom 1l to je liter?ked ano tak nieje to vela? Ked mozes uved ma do obrazu velka vdaka :-)))))
soniatko
@Dandika1 (3.9.2016 10:43)

Urcite to nie je vela oleja 1liter sol si mozes samozrejme pridat aj korenie ja som nedavala lebo som pouzila domaci kecup... treba si chut doladit podla seba ved od toho sme kucharky ;)
haji
@Soniatko (3.9.2016 14:18)
S tím olejem jsem se při prvním pohledu také nějak nemohla vyrovnat, ale při druhém podívání - na 4kg materiálu je to ok. Trochu soli neuškodí. Jen bych hodila na chvíli zavařit do hrnce - aby se zatáhla víčka, jistota je jistota.
Dubáky a huby obecně, tiše závidím /v dobrém/! Krásné úlovky @Soniatko !
soniatko
@Jujoska (4.9.2016 07:26)

treba skoro rano vstat a ist do hory nasa famili sme uplni fanatici do hubarcenia predbiehame sa chodime takmer po celej republike v ramci vyletov samozrejme k tomu patri ranne vstavanie naposledy sme vyrazali o 2:00 rano aby sme boli v Tatrach cca o 5:00 a s prvymi slnecnymi lucmi sme zbierali poklady :)




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia