Špenátové špagety fotorecept

klukodvody - fotkaklukodvody, 24. augusta 2016

Mám velký problém. Tak si sedím u televize a najednou se objeví něco k jídlu, co mně zaujme a dostanu na to hroznou chuť Zobraziť celý popisMám velký problém. Tak si sedím u televize a najednou se objeví něco k jídlu, co mně zaujme a dostanu na to hroznou chuť a jdu zkoušet. Oni to nejsou recepty, ale třeba reklama na špagety v tomto případě. Značka špaget a potom je dávají na talíř a já koukám, oni jsou se špenátem. Tak si řeknu Josef, to by mohlo být dobré a pak je někdy jdu udělat a tady jsou, třeba někomu přijdou k chuti. Navíc jsme s manželkou říkali no nejlepší špagety. Ale ne. To budou až ty další.

3
porcie
20 minút
príprava
20 minút
tepelná úprava

Suroviny

250 g
300 - 400 g
100 g
podľa chuti
1 PL
1 - 2 PL
podľa chuti




Postup

  1. 1

    Tak začneme špenátem. Já používám již dlouho mražený, ale kupuji ho ve "žlutém autíčku" nebo také v "autíčku s písničkou" to asi na Slovensku také jezdí. Je to výtečný špenát a hlavně si udělám tolik kolik potřebuji. Špenát takhle dám do kastolku malinko dám vodu a nechám rozpustit a mezitím si připravím další.

    Špenátové špagety (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Vezmu půl balíčku špaget, ty kupuji dobré z tvrdé pšenice a ne ty nejlevnější. Chci si pochutnat a ne jen najíst a vařím je v osolené vodě na zkus.

    Špenátové špagety (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Špagety se vaří, špenát se začíná vařit, udělám si trochu máslové jíšky.

    Špenátové špagety (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Na druhé pánvi si nechám rozškvařit slaninu.

    Špenátové špagety (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    No všechno máme, tak vmícháme jíšku do špenátu, ale nesmíme ho moc zahustit aby se krásně nabalil na špagety tak raději řidší. Dochutíme česnekem, já si na takovéhle věci dělám pastu jen 10% tj. 1 kg česneku 10 dkg soli. Ochutnáme .Na opraženou slaninu nasypeme zcezené špagety a promícháme. Omlouvám se na tu slaninu použijeme velkou pánev, protože na ní vše mícháme.

    Špenátové špagety (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    Na promíchané špagety se slaninou dáme hotový ochucený špenát.

    Špenátové špagety (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    Hezky s citem a láskou promícháme. Na talíři jen lehounce posypeme sýrem ale ne moc aby sýr nepřebil chuť špaget.

    Špenátové špagety (fotorecept) - obrázok 7

Diskusia k receptu

kukulienka71
takéto špagety sa mi teda veľmi páčia, nečudujem sa, že ti učarili v reklame. Tebe by mohli poslať nejaké grátis balíčky špagiet, že to šíriš ďalej;-))
haji
Špenát a špagety - to musím vyzkoušet. Jsi moje krevní skupina, nejen s těstovinami. Semolinové jsou prostě nejlepší. I když teď jsem měla semolinové Billa a nemohla jsem je za živý svět uvařit - do skusu bylo dlouhý a velký kus.
Krásné pozdravení posílám Sašce i tobě!
kecemis
Toto sa mi velmi hodi a som rad, ze si to tu pridal. Tymto budem krmit vnucku, ked ma pride pozriet. Ma rada spagety a oprazenu slaninku, takto do nej dostanem aj troche zeleza. Dakujem a zdravim Juznu Moravu.
popoluska340
Ked pojdem von teraz,tak kupim spenat,a na obed si uvarim.Manzelovi sa pecu francuske zemiaky.Ja take nemozem pre mna tazke na zaludok a pankreas.Toto je moja krvna skupina.
sonulienka
Tak to už áno len škoda, že si tak ďaleko hneď by som dobehla ak ešte trochu ostalo ale určite nie.
Pozdravujem.
patroveckypitrs
Musím už aj ja začať jesť, takéto zdravé a dobré jedla. Len kedy začať stále to odkladám. Pritom špenát mám rád, ale mäso je mäso. Zdravím.
labutus
Robievam aj ja špenátové, pridávam ešte nakrájané sušené rajčiny. Je to pochúťka. :)
sracz
Ja som odjakživa "všežravec", ale štartoval som na cestovinách a haluškách (moja special kombinácia = fazuľová jednoduchá s domácimi lečkami a potom "vajndling" domácich cik_cak so sladkou kapustou kapustou dusenou na škvarkovom základe). Aj Tvoj "hit Pepka námorníka", priateľ @klukodvody z tej južnej Moravy, krásnej to zeme, ma oslovil. Často ho robievam a chutí nám obom. Snáď iba drobnú poznámku pre "fajnšmekrov širokej to verejnosti", aby sa špagety, cestoviny (pasta), dobre spojili s omáčkou, nesmú sa pred kompletizáciou preplachovať! Hneď po ich scedení ich zo sitka premiestnime do omáčky na panvici! ... ale Ty to, Jožku_Ďoďku, ako "profík" určite vieš! Majte sa v zdraví "fajne" a nech Ti to naďalej chutne varí!
1x rela
klukodvody
@Sracz příteli ze země velmi vzdálené díky za připomenutí. Tady mně to nějak nedošlo o těch špagetách a než jsem četl komentáře, tak jsem přidal ty druhé a tam jsem to podotkl. Ono mně hodně věcí přijde automaticky a musím hodně přemýšlet abych to co je pro mně samozřejmé také napsal.
rela
Špenát je kúpený - špagety budú. Srdečný pozdrav na Moravu, do domu s krásnymi ružičkami.




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia