Orechové rezy s čerešňovým krémom a šľahačkou fotorecept

izabella929 - fotkaizabella929, 20. augusta 2016

Pre tento zákusok som sa rozhodla upiecť po tom, čo som si urobila v špajzi inventúru. Zistila som, že mám ešte zavárané orechy aj čerešňový Zobraziť celý popisPre tento zákusok som sa rozhodla upiecť po tom, čo som si urobila v špajzi inventúru. Zistila som, že mám ešte zavárané orechy aj čerešňový džem z minulého roka.

20
porcií
60 minút
príprava
2x12 minút
na 180 °C

Suroviny

Cesto 2x:
5 ks
5 PL
2 bal
5 PL
1 vr.
120 g
Krém:
600 ml
2 vr.
150 g
250 g
1 PL
okrem toho:
1 bal
150 ml
Na vrch:
300 g
2 bal
1 PL




Postup

  1. 1

    Do misy som rozbila 5 vajec, pridala som vanilínový cukor a kryštálový cukor. Všetko spolu som vymiešala do peny.

    Orechové rezy s čerešňovým krémom a šľahačkou (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Pridala som po lyžiciach preosiatu detskú krupicu zmiešanú s práškom do pečiva.

    Orechové rezy s čerešňovým krémom a šľahačkou (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Taktiež som po lyžiciach vmiešala opatrne mleté orechy.

    Orechové rezy s čerešňovým krémom a šľahačkou (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Plech 27 x 37 cm som vystlala pečiacim papierom, cesto som vyliala a upravila.trúbu som nechala vyhriať na 180 st. a piekli sa oba korpusy po 12 min. upečený korpus som chladila na mriežke.

    Orechové rezy s čerešňovým krémom a šľahačkou (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Kým sa korpusy chladili, pripravila som si krém. V mlieku som vymiešala Zlaté klasy. Uvarila som hustú kašu a nechala vychladiť. V mise som vymiešala maslo s práškovým cukrom a malinovým extraktom do peny.

    Orechové rezy s čerešňovým krémom a šľahačkou (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    Po lyžici som pridávala vychladnutý puding a dobre vyšľahala mixérom.

    Orechové rezy s čerešňovým krémom a šľahačkou (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    Krém som rozdelila na dve polovice a dala som ho stuhnúť do chladničky.

    Orechové rezy s čerešňovým krémom a šľahačkou (fotorecept) - obrázok 7
  8. 8

    Pripravila som si piškóty a čerešňový sirup.

    Orechové rezy s čerešňovým krémom a šľahačkou (fotorecept) - obrázok 8
  9. 9

    Na podnos som položila korpus, natrela som ho čerešňovým džemom/ tento džem som robila tak, že náročky som si nechala celé čerešne bez kôstky, aby som ich mohla použiť do zákuskov.Tak som bola zaujatá ukladaním čerešní z džemu na korpus, že som aj zabudla fotiť.

    Orechové rezy s čerešňovým krémom a šľahačkou (fotorecept) - obrázok 9
  10. 10

    Na čerešne som natrela polovicu krému.

    Orechové rezy s čerešňovým krémom a šľahačkou (fotorecept) - obrázok 10
  11. 11

    Na krém som ukladala piškóty, ktoré som máčala v čerešňovom sirupe.

    Orechové rezy s čerešňovým krémom a šľahačkou (fotorecept) - obrázok 11
  12. 12

    Ešte mi zostalo niekoľko lyžíc čerešní, tak som ich poukladala do medzier medzi piškótami.

    Orechové rezy s čerešňovým krémom a šľahačkou (fotorecept) - obrázok 12
  13. 13

    Na piškóty som uložila druhú polovicu krému a položila som aj druhý korpus. /Upozorňujem tých, čo budú piecť tento koláč, že korpus je veľmi krehký, lámavý, treba opatrne ukladať a sťahovať z neho,papier. Napokon som tak skončila, že som prevrátila mriežku spolu s korpusom na krém, aby sa mi korpus neroztrhol, až potom som stiahla papier z neho. To preto, že namiesto múky som použila detskú krupicu./ Na foto vidieť, že je korpus opačne. Takto dokončený koláč som uložila do chladničky na noc.

    Orechové rezy s čerešňovým krémom a šľahačkou (fotorecept) - obrázok 13
  14. 14

    Tentoraz som koláč dokončila bez polevy. Nechala som vrch pôvodný .

    Orechové rezy s čerešňovým krémom a šľahačkou (fotorecept) - obrázok 14
  15. 15

    Zdobila som vrch šľahačkou vlnkovitým vzorom.

    Orechové rezy s čerešňovým krémom a šľahačkou (fotorecept) - obrázok 15
  16. 16

    Prajem vám dobrú chuť.

    Orechové rezy s čerešňovým krémom a šľahačkou (fotorecept) - obrázok 16

Diskusia k receptu

haji
Jako vždy krásný a chutný rez, fota i servírování profesionální - zážitkové recepty dáváš, milá Izi!! Díky za receptík! Přeji krásný víkend!
frezia68
Zasa jeden z lákavých receptov,ktoré obdivujem,ale nepečiem.Len slintám a chválim :-).
siisa
Vyzerajú nádherne, pekná prezentácia :) Super si napiekla ✿ ✿ ✿
jamarlen
dnes sa nám oplatilo zájsť do tvojej cukrárne… prosím, zabaliť 6 kúskov toho čerešňového:), jeden na tanierik aj s espresom…aby som domov vydržal…
izabella929
@jamarlen , vítam ťa v mojej cukrárni z celého srdca a tvoje prianie, je pre mňa milé splniť do bodky.-)Zatiaľ ešte máme, rada nabalím i na cestu.-)pochopiteľne k tomu patrí i to espreso ako bonus..Ďakujem za milý komentár...
jack
Veľmi dobrý koláčik.A peknučký ako vždy.
marienka44
Az teraz som si vsimla, ze treba cesto upict z 10 vajec, teda 2x. Ale ked nas je doma menej, stacilo by aj 1 korpus prekrojit napoly a pracovat s polovicným rozmerom rezu.
Vyzera to vynikajuce, skoda, ze nemam taky kuskovy dzem a malinovy extrakt. Pre istotu ukladam do KK.
tatranka
Izabelka,to vždy budem komentovať,že mne sa v živote,takéto nádherné rezy nevydaria.Nemajú chybu.
kukulienka71
Izka s týmto receptom som koketovala už od včera, a dnes mi susedka priniesla pár kúskov kinder bueno rezov, tak máme náhradu. Ale musím ti ho pochváliť, musí byť výborný:-)
sracz
Ďalší rcp z CKKK "Sladkosti so šľachtickým titulom", milá @izabella929 a určite budeš ním korunovaná aj Ty! U mňa teda kráľuješ už dávno!
izabella929
@babkamt ,potešila si ma.-)@marienka44 ,pochopiteľne pre menej osôb stačí prekrojiť jeden korpus po dĺžke na polovicu a naplniť.-)@tatranka , robievaš i krajšie rezy než ja..si moc šikovná a precízna.-)bol veľmi chutný...@kukulienka71 , som rada, že ste spolu koketovali, raz ťa možno i presvedčí, aby si ho ochutnala.-)@sracz , tentoraz máš pravdu, lebo tento zákusok bol perfektný i na šľachtický titul.-) Ďakujem pekne vám všetkým za milé komentáre.-)




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia