Pikantní sterilované okurky (americké)

pilsnerka - fotkapilsnerka, 2. augusta 2016
Pikantní sterilované okurky (americké)
Foto: pilsnerka

Taky jste se vrátili z dovolené a máte plný záhon přerostlých nakládaček? Já jich natrhala 30 kousků a protože se mi nechtěly dělat kvašáky, Zobraziť celý popisTaky jste se vrátili z dovolené a máte plný záhon přerostlých nakládaček? Já jich natrhala 30 kousků a protože se mi nechtěly dělat kvašáky, padla volba na tyhle super pikantní okurkové řezy. Kdysi jsem recept našla jako americké okurky, možná je pod tímto názvem bude někdo znát. Můžete si je připravit i z polních okurek nebo hadovek, je to jedno ;-) Moje recepty a ostatní fotografie najdete na https://inkitchenopen.blogspot.cz/

20 minút
na 70 °C

Suroviny

2,5 kg väčšie
5-6 ks
2 PL čerstvý
3 PL
Nálev:
600 ml
400 ml
1 PL
1 PL
1 PL




Postup

  1. 1

    Nejprve nastrouháme okurky na plátky. Pokud vlastníte robota, máte předem vyhráno . Cibuli nakrájíme na půlkolečka a vše promícháme se solí. Nejlepší je dát vše do velkého cedníku a nechat vodu odkapávat. Necháme tak 2 hodiny stát.

    Pikantní sterilované okurky (americké) - obrázok 1
  2. 2

    Svaříme všechny ingredience na lák a necháme zchladnout. Vykapané okurky smícháme s koprem a zalijeme lákem. Důkladně promícháme, necháme ještě cca 15 minut odstát a pak plníme do sklenek. Do každé sklenky dolijeme lák nad obsah. Zavíčkujeme a sterilujeme 20 minut při 70 °C .

Diskusia k receptu

kimlo
@Pilsnerka (11.9.2017 13:15)
Za surova ešte keď neboli v pohároch tak velmi, verím že po otvorení budú ešte lepšie. :-)
1x bembo
bembo
Ja som ich robil nedávno,a včera pri oslave mojich narodenín zožali veľký úspech.Niektorým som aj recept musel dať.Boli veľmi dobré.
bembo
@kimlo (11.9.2017 07:35)

Ja asi pred tromi týždňami,a boli super.




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia