Domáca pečeňová paštička fotorecept

skolavareniapolus - fotkaSkolaVareniaPolus, 6. augusta 2016

Recept od Adelky Dubnickej - www.adelkaskitchen.com

45 minút
na 220 °C

Suroviny

500 g
200 ml
200 ml
5 ks
1 PL




Postup

  1. 1

    Kuriacie pečienky dáme piecť s olivovým olejom na 220 °C na zhruba 25 minút.

    Domáca pečeňová paštička (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Vymixujeme. Pridáme sladkú smotanu, uvarené vajcia a soľ.

    Domáca pečeňová paštička (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Zase vymixujeme a pečieme ešte ďalších 20 minút.

    Domáca pečeňová paštička (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Paštičku preložíme do zaváraninových pohárov.

    Domáca pečeňová paštička (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Necháme vychladnúť a skladujeme v chladničke. Vydrží zhruba 2 týždne.

    Domáca pečeňová paštička (fotorecept) - obrázok 5

Diskusia k receptu

haji
25 minut a 20 minut pečení 500 g kuřecích jater při 220 stupních C je zbytečně dlouho. Nepřepsala se paní lektorka? Nějaké koření by paštiku oživilo, jedině že by to byla dieta jako řemen. Dietní tag pod receptem nevidím.
luss44
môže byť dobrá, aj ked mne do paštéty viac pasuje masť ako oliváč, a nejaká bylinka pre chuť by sa zišla. Rcp uložený, hádam vyskúšam.
evanaaa
Podobnú som robila, ale nie s varenými vajíčkami, pečienky som nepiekla ale podusila na cibuľke, rozmixovala, primiešala vajcia, smotanu, koreniny.....a bola výborná.
andreac
@Haji (6.8.2016 16:24)
Tie casy pecenia su v poriadku. Po prvom pecení boli pecienky krasne hnede a po rozmixovani pasteta vyzerala takto:



andreac
@Haji (6.8.2016 16:24)
Po druhom peceni sa hmota zredukovala a pasteta, takze sa dala pekne nakladat do poharov:



andreac
@Luss44 (6.8.2016 18:05)
Vdaka olivovemu oleju pasteta nie je az taka "tazka" a navyse jej doda jemnu bylinnu chut. Samozrejme, bylinky si kazdy moze do receptu doplnit, ake chce - podla vlastnych chutovych preferencii.
luss44
@Andreac (6.8.2016 22:38)

Andrea, u mňa to bude tým, že mne nechutí olivový olej v ničom, preto radšej tá masť. S bylinkami súhlasím.




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia