Galetky s mascarpone, tvarohom a ríbezľami fotorecept

lekorica - fotkalekorica, 16. júla 2016
Galetky s mascarpone, tvarohom a ríbezľami (fotorecept)
Foto: lekorica

Tak a je tu minulo-týždňové repete galetiek, tentokrát v sladkej verzii.

4
porcie
60 minút
príprava
45 minút
na 190 °C

Suroviny

Cesto:
250 g
120 g
1 ks
50 ml
3 ČL
štipka
1 PL
Plnka:
250 g
250 g
1 bal.
3,5 - 4 PL
1 ks (alebo vanilková esencia)
na ozdobu červené




Postup

  1. 1

    Do misy nasypeme múku, cukor a soľ. Pridáme na kocky nakrájané maslo a postupne ho do múky zapracujeme.

  2. 2

    Pridáme celé vajce, citrónovú šťavu a postupne prilievame vodu. Všetko dobre zapracujeme do hladkého cesta. Hotové cesto zabalíme do fólie a necháme ho 30 minút odpočívať v chladničke.

    Galetky s mascarpone, tvarohom a ríbezľami (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Medzitým si urobíme plnku. Zmiešame mascarpone s tvarohom, pridáme cukor, vanilkový puding a bourbon vanilku/esenciu. Všetko dobre premiešame.

  4. 4

    Cesto rozdelíme na dva diely a pomocou valčeka ho vyváľame na dva rovnaké kruhy o priemere cca 22-25 cm. Kruhy si preložíme na plech vystlaný pečiacim papierom. Do stredu cesta dáme hotovú plnku a opatrne okraje cesta zavinieme. Nakoniec stred koláča posypeme ríbezľami.

    Galetky s mascarpone, tvarohom a ríbezľami (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Okraje cesta potrieme žĺtkom a koláče pečieme v rozohriatej rúre na 190 °C cca 45 minút.

Diskusia k receptu

haji
Tyjo @Lekorica , to musí být dobrota a též jsou všechny tvé galetky pastva pro oči! Moc hezky umotané okraje - souměrné, je vidět, že jsi šikulka a hlava otevřená!! Přeji krásný víkend!
lekorica
@Haji (16.7.2016 11:10)
Dakujem krasne. Ono ked sa s tym clovek vyhra, o to lepsie potom chutia. Jeme hlavne ocami. :-)
1x haji
katka78
Krásne a hlavne určite aj chutné! Fotka je ako od profesionála, svieža a pekne farebná. Rovnako aj pri slanej verzii.
violeta
Veľmi dobre vyzerajú, zostal mi jeden tvaroh z iného koláča, dokúpim mascarpone a vyskúšam.
kukulienka71
Evička, krása, si veľmi šikovná. Dekoratívne a iste aj skvelej chuti, dobrá voľba:-) 5*, KK
lekorica
Ďakujem vám všetkým veľmi pekne. Koláčik je svieži a ríbezle sa výborne dopĺňajú s krémom. :-)
evanaaa
Koláčik ako pre mňa "ušitý", celkom vhodný pre diabetikov, čo sa mi páči, mám skoro všetko v ňom použité, tú istú múku ( používam stále), len miesto fruktózy by som dala xylitol alebo Sukrin, ihneď si ho aj ( zatiaľ) ukladám.
lekorica
@Evanaaa (16.7.2016 17:39)
Tiež hodne používam brezový cukor, lebo maminka je cukrovkárka a ľúbi sladké, tak hlavne kvôli nej vypekám. :-)




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia