Koláčiky z ovsených vločiek

hanina - bez fotkyhanina, 12. apríla 2010
Koláčiky z ovsených vločiek
Foto: hanina

Našla som pusinky z ovsených vločiek - snáď sa niekomu hodia aj tie moje.

Suroviny

16  dkg
16  dkg
16  dkg
20  dkg
2 ks
1,5  čl




Postup

  1. 1

    Zmäknuté maslo, cukor ovsené vločky, prášok do pečiva , nasekané orechy, hrozienka a vajíčka vymiesime.

  2. 2

    Z masy robíme malé gulôčky o priemere približne 3cm a kladieme ďalej od seba na suchý plech.

  3. 3

    V strede gulôčky spravíme lyžičkou alebo prstom jamku. Do jamky dáme marhuľový džem a pečieme v mierne teplej rúre. Poznámka: Iné ako marhuľové džemy sa zvyknú rozlievať.

Diskusia k receptu

hanina
Sú tvrdšie a výborne chutia s mliečkom. Vydržia dlho / ak sa nepojedia./
cinkla
Aj ovsene vlocky su röznej velkosti - tu su asi lepsie tie mensie a jemnejsie ? Tiez ich rada vyskusam- mozno este dnes. Vdaka.
cinkla
Och kucharocky, mrzi ma, ze som taka vtierava - dokonca 3 x !Ani neciem, ako sa to stalo. Pardon !!!!
hanina
Aké milé! Podľa mňa je to jedno. Z tých väčších môžu snáď byť potom také " strapatejšie". Už je to vymazané - netráp sa!
brigita
Naozaj sú dobré, robievam ich aj ja ale bez džemu, musím skúsiť aj takto. U nás patria do kolekcie neskladných, niet čo odložiť.
marianne69
Velmi pekne dakujem,spravila som ich ako Vianocne pecivo a neviem ci vydrzia:-)))su vynikajuce.
marianne69
peciem este raz, sak sme ich pojedli,take boli vynikajuce...este raz dakujem
marianne69
Odpisala som pri mojej polievke:-) ale chcem aj ja popriat: Krasne a pozehnane Vianoce a vela zdravicka a kucharskych skvelych napadov...
mariaklara
Aj keď tento recept robila @marianka na Vianoce, ja ho vyskúšam teraz v lete, prídu mi vnúčatá na prázdniny a my sa všetci priatelíme s vločkami. Ďakujem za recept.
dainal
robievame ich casto podla vasho receptu, len tak si ich nagulame na olovrant, nase oblubene :). Zvyknem pridat do vlociek trochu mlieka, aby zmekli a aj kolaciky su potom makksie, hoci potom sa gulky tazsie tvaruju..
peepaa12
Ja som musela trochu pozmeniť množstvo a niečo som tam doplnila podľa fantázie. Lebo po premiešaní som z toho mala riedku kašu. Zdvojnásobila som množstvo ovsených vločiek.( nie 160g ale 220g) ... namiesto orechov som nadrobno nasekala čokoládu a pridala som citrónovú kôru. Inak veľmi chutnéééé :))
hanina
peepaa12Teší ma a to stou čokoládou je dobrý nápad - vyskúšam.