Tuniakový šalát s avokádom a jablkom

kecemis - fotkakecemis, 17. júna 2016
Tuniakový šalát s avokádom a jablkom
Foto: kecemis

Da sa servirovat na hrianke, alebo chlebe, aj ako dip, alebo aj na teplo upravene.

8-12
porcií
15-20 minút
príprava
3-4 minút
tepelná úprava

Suroviny

4 menšie konzervy
1 ks stredná
1 ks Granny Smith alebo podobné
1 ks
2-3 PL
2-3 PL grécky
z 1/2 citróna
1/2 pohára (alebo vlašské)
podľa chuti




Postup

  1. 1

    Orechy som nasekal na drobnejsie kusky a dal na suchu panvicu oprazit. Ja som pouzil pecan, ale moze sa pouzit aj vlaske, alebo na platky nakrajane mandle. Odstavim z tepla a neham vychladit, pokial pripravim salat.

  2. 2

    Otvoril som konzervu, vylial vodu a vrchnakom som troche stlacil tuniaka, aby som vylial co najviac vody. Tuniak musi mat co najmenej vody, pretoze inak salad bude priliz vodnaty. Tuniaka dam do vacsej misky, pridam nakrajane avocado, cibulu na drobno nasekanu, ako aj jablko nasekane na drobno. Pridam vsetko ostatne, citronovu stavu a jemne premiesam. Pridam 2 lyzice majonezy a 2 lyzice jgurtu. Po premiesani, ak je suche, pridam este po jednej lyzici. Zamiesam a podla chute pridam este korenie ak treba.

  3. 3

    Jeden typ: Natriet chleb salatom a posypat mozzarellou alebo cedarom a dat zapiect do rury, pokial sa syr nerozpusti.

Diskusia k receptu

haji
Hmm, pro mě nezvyklá kombinace, ale určo takový salát musí být prudce jedlý!
mesiar50
Rybacie šaláty ja rád.Tvoj vyzerá skvelo a je určite veľmi chutný.
kecemis
Dakujem za pristavenie sa a potesi ma ak niekto vyskusa.
klukodvody
Tak to je ono. Tuňákové saláty k večeři nebo jen tak odpoledne paráda. A ten Tvůj bezvadně. Zdravíme.
kecemis
Dakujem za vase slova. Od Vas oboch skvelych kucharov to potesi dvojnasobne.
havino
ja už raz neviem čo manželovi striedať na večeru, určite vyskúšam v čo najbližšom čase, páči sa mi šalát, tuniaky sú doma, všetko, okrem avokáda, dám vedieť
sracz
Pretože ja tuniaka rád vo všetkých podobách, tak ten Tvoj rcp, @kecemis kamarát na Severe, ma oslovil "nato tata"! Miesto strednej cibule som pokrájal celý zväzok (myslím 7÷8 ks) zelenej cibuľky aj s "pierkami",


1x haji
sracz
... a 1/2 na drobno pokrájanej červenej kápie! Ďakujem za nápad, rcp a srdečne pozdravujeme z Des Moines of Iowa!


1x haji
kecemis
@havino , budem rad ak sa salat bude pacit. Paci sa mi nahrada cibule podla Sracza. Ked som ho robil po prvy krat, mal taky uspech, ze som ho musel niekolko krat opakovat. Az som to musel neskor zarazit. Kto ma jest to iste tyzden, dva. @sracz velmi si cenim tvoje bleskove vyskusanie a doladenie. Velmi sa mi pozdava nahradit cibulu zelenou cibulkou. urcite to najblizsie doladim podla teba. Posielam pozdrav do juznych nizin s 1000 m.n.m.
kecemis
Dakujem velmi pekne za tvoju priaznivu odozvu. Som poteseny, ze chutil. Dakijem.




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia