Nekysnutý langoš plnený syrom fotorecept

dvorka - fotkadvorka, 31. mája 2016
Nekysnutý langoš plnený syrom (fotorecept)
Foto: dvorka

Receptov na langoše nie je nikdy dosť. Tento som videla na internete a pretože je nazývaný aj rýchly, tak som ho dnes rýchlo urobila Zobraziť celý popisReceptov na langoše nie je nikdy dosť. Tento som videla na internete a pretože je nazývaný aj rýchly, tak som ho dnes rýchlo urobila na obed. Môže sa vysmážať v oleji ako kysnuté langoše, alebo piecť na suchej panvici trochu potretý olejom.

4
porcie
25 minút
príprava
3 minút
tepelná úprava

Suroviny

2 hrnčeky
1 hrnček
1 čl
0,5 čl




Postup

  1. 1

    Odmerkou na suroviny som použila 3 decový hrnček. Múku hladkú špaldovú som zmiešala s jogurtom, soľou a sódou bikarbónou.

    Nekysnutý langoš plnený syrom (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Cesto som dobre vypracovala a nechala postáť, kým som nastrúhala syr.

    Nekysnutý langoš plnený syrom (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Z cesta som urobila 12 kúskov a po jednom som ich na pomúčenej doske rozvaľkala na nie veľmi tenko. Tak, aby po naplnení syrom a následnom vaľkaní sa neroztrhlo. Do stredu som položila hrsť syra.

    Nekysnutý langoš plnený syrom (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Zbalila ako list rohmi k sebe. Otočila na druhú stranu a na znova pomúčenej doske povaľkala, aby som dostala peknú plnenú placku.

    Nekysnutý langoš plnený syrom (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Langoš som si potrela troškou oleja a na suchej rozohriatej panvici opekala asi 1,5 minúty.

    Nekysnutý langoš plnený syrom (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    Vrch som znova potrela trochou oleja, langoš otočila a dopiekla zas asi 1,5 minúty.

    Nekysnutý langoš plnený syrom (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    K langošom som urobila biely jogurt s trochou soli a roztlačenými tromi strúčikmi cesnaku.

    Nekysnutý langoš plnený syrom (fotorecept) - obrázok 7

Diskusia k receptu

haji
Tvůj nekysnutý langoš vypadá prudce jedle, moc dobrý nápad! Díky za fajn receptík @Dvorka !
narsila
Mňaam tak toto už ano.. určite vyskúšam aj len také na hladko bez syru a ku tomu ten dresing alebo šalátik alebo "oharky s kýšku" ako hovorí moja maminka..
super recept :)
klukodvody
Já se také přidávám, jak se říká " když jde huba kolem a nevíš ", tak rychle mohu něco udělat. Moc dobré a díky.
jack
Zaujímavé.Mne langoše veľmi nechutia,lebo sú veľmi mastné,ale tvoje vyzerajú fajn.
katka78
Dobrý recept, tiež som ho skúšala a langoše sa vydarili. Robila som ich kamarátke, nemôže kvasnice, tak som jej namiesto klasických urobila tieto. Veľmi jej chutili.
majsterka
veľmi chutné a jednoduché jedlo,moja nebohá svokra to robila pod názvom sódovníky a mne to ostalo.Hotové ich potriem/pretopeným chutia zas inak/
rozpusteným maslom
staja
Dobrý nápad, langoše máme radi, vyskúšam tvoju menej mastnú verziu.
atulienka
Musím vyskúšať, ale čo na tom môže byť zlé, však. A ozaj veľmi sa teším, že sa neopekajú v masti, lebo lángoše mám rada. Dávam 5* a ukladám do mojej KK. Ďakujem za typ na ľahšiu a rýchlu mňamku, a prajem pekný večer.
1x staja
siisa
Keďže kvasnice moc nemusím, toto je receptík ako pre mňa ušitý! Ďakujem. KK
radost
robila som..z polohrubej múky...rýchle..dobré..skúsim aj z hladkej-či zbadám rozdiel...
robila som aj tak-že som do cesta prelisovala cesnak - a bez syra..
i tak,že som syr nastrúhaný zamiešala do cesta..
spokojnosť




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia