Rafaelo rezy

svetluskkaa - bez fotkysvetluskkaa, 11. apríla 2010

Suroviny

2 ks
1 hrnček
0,5 hrnčeka
1 hrnček
2 hrnčeky
1 ks
1 hrnček
0,5 hrnčeka
250 ml




Postup

  1. 1

    Vajcia vyšľaháme s práškovým cukrom do peny.Pridáme olej,mlieko,múku a prášok do pečiva.

  2. 2

    Pripravené cesto nalejeme na vymastený a múkou vysypaný plech.Kokos zmiešame s cukrom a touto zmesou posypeme cesto.Dáme piecť

  3. 3

    Pečieme v predhriatej rúre do ružova.Nakoniec ešte horúci koláč polejeme neušľahanou šľahačkou.

Diskusia k receptu

svetluskkaa
neušľahanou,lebo ked sa koláč upečie vrch by bol suchý a tá šľahačka to zvláčni.Mne to tiež bolo divné,ale ked som ho upiekla tak som zistila prečo neušľahaná
hanina
Ja poznám Rafaello - tie také guličky - snáď niekedy uverejním a tento týždeň vyskúšam tvoj.
lenocka1
ja som az pri priprave cesta zistila ze nemam kokos, tak som dala pomlete orechy.. chutilo aj tak... :)))
huck
Svetluskka na akej teplote sa kolačik pečie a ako dlho? Aky velky (cca) ma byt plech? Dakujem !
svetluskkaa
huck-ahoj-ja som ho piekla v el.rúre na 180 stupňoch a cca 20 min.Mozeš potom vyskúšať aj so špajdlu alebo so zápalkou či už je upečený.Ja som ho prvý raz piekla na klasickom plechu na pečenie ale bol tenší,tak ho pečiem na plechu 35x33cm.Veľký mal rozmer 40x30cm.Ak budeš mať niečo medzitým tak nevadí.




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia