Rýchly cestovinový šalát fotorecept

chica114 - fotkachica114, 29. marca 2016
Rýchly cestovinový šalát (fotorecept)
Foto: chica114

Toto je môj druhý pokus niečo pripraviť v kuchyni. Trošku mi s tým pomohla mamka, ale väčšinou som robila sama.

4
porcie
30 minút
príprava
20 minút
tepelná úprava

Suroviny

1 ks väčšie
1/2 bal.
1 ks
podľa chuti
1 strúčik
1/2 bal.
2 ks




Postup

  1. 1

    Cestovinu si uvaríme.

    Rýchly cestovinový šalát (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Mäso umyjeme, narežeme na tenšie užšie plátky. Prerežeme ho napoly.

    Rýchly cestovinový šalát (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Potom režeme rezančeky.

    Rýchly cestovinový šalát (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Cibuľu nakrájame a pridáme ju na rozohriaty olej. Pridáme ku nej mäso opečieme, aby bolo biele, pridáme červenú papriku (1 čl), soľ, korenie a bylinky.

    Rýchly cestovinový šalát (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Podlejeme troškou vody a dusíme. Po 10 minutach pridame mrazenú zeleninu, znova trochu podlejeme vodou a zase dusíme 10 minút.

    Rýchly cestovinový šalát (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    Ked je mäso mäkké odstavíme a dame zmes vychladiť. Potom ju primiešame k cestovinam aj s výpekom, pridame tatarky a zamiešame.

    Rýchly cestovinový šalát (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    Dame do chladničky trochu vychladiť (1 hodinu) a potom môžme jesť. Dobru chuť Vám prajem.

    Rýchly cestovinový šalát (fotorecept) - obrázok 7

Diskusia k receptu

jack
Krásne farebné a viem,že aj chuťovo famózne.♡♡♡
klukodvody
Děvče daří se Ti a je vidět, že Tě mamka vede k vaření a to je moc dobře.Jen pokračuj. Dám Ti samozřejmě 5*. Ať žijí mladé kuchařinky.
torticka
Dobra mnamka, len tak dalej. Ked som ja v Tvojom veku robila zeleninovu polievku, tak som do nej dala cestovinu-pismenka asi 1/2 sacka. Naberacka mi v nej stala. Neber si zo mna priklad.
monty469
Milå moja @Chica114 no ty si šikovnica prevelikå, len tak ďalej a mamka už nebude mať čo v kuchyni robiť, lebo všetko urobīš ty:-) Mám z teba veľkū radosť a už sa tešīm na tvoj ďalšī recept a samozrejme 5*
haji
Těstovinový salát mám moc ráda, někdy dělám bez majdy. Jsi šikovné děvče, o tom žádná!!
drajan
Šikulka! skús niekedy vymeniť tatarku za kyslú smotanu... je to tiež chutný šalátik
slavkabis
Máš veľký obdiv. Ja v tvojich rokoch som o varení ani nesnívala. Šalát určite vyskúšam, ale ja dám grécky jogurt so strúčikom cesnaku. Nech sa ti darí nielen vo varení ☺
pekajka
Veľmi pekný recpet a vyzera to byť veľmi chutné. Si šikovné dievča a je skvelé, ze ta mamka učí takéto dobre recepty a ze sa o ne s nami deliš. 5* a ukladám :)
kukulienka71
už hladom neumrieš a pritom nebudeš odkázaná len na konzervy, je to chvályhodné, ak ťa to baví v kuchyni a v neposlednom rade to utužuje vzťah medzi tebou a mamou;-)
luclup
Tento salatik poznam a je skutocne velmi dobry ! Si velmi sikovna, ked som ja mala 12, v kuchyni som sa len obsmietala kvoli hladu ci smadu, rozhodne nie so zamerom pomahat mamke :) Je to super, nech ti to vydrzi ! Tesim sa co mi navaris ci upecies, ked niekedy pridem na navstevu. Posielam pusinky a pekny dnik <3
marinas
Jéj :) Si šikulka, je úplne skvelé, že ťa v tvojom veku baví varenie aj že ťa maminka takéto veci učí :) :) :) úplne palec hore :) A šalátik vyzerá super, asi ho dnes skúsim :)
chica114
@Marinas (14.1.2017 01:54)
Ďakujem ti veľmi pekne, určite neoľutuješ keď ho vyskúšaš, je naozaj výborný :-) ☺




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia