Pribináčkové cupcakes

rennatte - fotkarennatte, 28. marca 2016
Pribináčkové cupcakes
Foto: rennatte

Cupcakes s ľahkým nadýchaným krémom.

60 minút
príprava
15 minút
na 180 °C

Suroviny

Cesto:
4 ks
250 g
250 g
100 ml
100 g
1 ČL
Krém:
400 ml
250 g
1 bal.
2 PL




Postup

  1. 1

    Žĺtky vymiešame s práškovým cukrom do penista, striedavo prilievame rozpustený tuk a vlažnú vodu.

  2. 2

    Múku preosejeme s kypriacim práškom do pečiva, bielka vyšľaháme na sneh. Múku a sneh striedavo zapracujeme do žĺtkovej hmoty

  3. 3

    Hotové cesto nalievame do košíčkov na muffinky a dáme piecť do vyhriatej rúry.

  4. 4

    Šľahačku so stužovačom vyšľahame a do tuhej parížskej šľahačky zapracujeme tvaroh vymiešaný s cukrom, necháme vychladiť aspoň hodinu v chladničke.

  5. 5

    Krém nastriekame na vychladnuté muffinky a ozdobíme ovocím a lístkom mäty

Diskusia k receptu

marta23
Ten krém sa mi páči, môže byť lahodný. Len neviem, ako sa dajú naplniť košíčky 5cm nad okraj. Asi sa stala chyba v popise receptu.
relaxx1
Bod 3 som nepochopila, citujem Hotové cesto nalievame do košíčkov na muffinky asi 5 cm nad okraj.
5 cm nad okraj kosickov sa dá naliať tekuté cesto? :-) u nás určite nie,u vás platia iné gravitačné zákony? :-)
rennatte
@Marta23 dakujem za upozornenie, ano v popise som to zle uviedla, idem si to opravit
@Relaxx1 na tvoj komentar zareagujem asi takto....proste chybicka sa priplietla, netreba hned takto reagovat, staci upozornit ze nieco v recepte nesedi,,,, ale aj mna samu to pobavilo :-)




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia