Mandľové koláčiky

babidka - fotkababidka, 8. apríla 2010
Mandľové koláčiky
Foto: babidka

Toto sú moje obľúbené koláčiky lebo obsahujú veľa mandlí a minimum cukru .Takže sa utešujem , že sú aj "zdravšie" :-)

20 minút
príprava
15-20 minút
na 170 °C

Suroviny

260 g
200 g
200 g
2 ks
2 ks
200 g




Postup

  1. 1

    Do misky si dáme preosiatu múku , pomleté mandle , vanilkový cukor ,žltka a zmäknuté maslo . Suroviny zmiešame a urobíme hladké cesto .Cesto zabalíme do fólie a odložíme do chladničky na 1- 2 hodiny.

  2. 2

    Cesto rozvaľkáme na pomúčenej doske na hrúbku asi 5-6 mm a vykrajujeme kolieska . Do polovice koliesok vykrojíme ozdobným vykrajovátkom otvor/ koliesko , srdiečko , kvietok ap./

  3. 3

    Upečieme v rúre do ružova . Kolieska s otvorom ešte za tepla posypeme práškovým cukrom . Vychladnuté kolieska potrieme ríbezľovým džemom , prikryjeme kolieskom s otvorom .

Diskusia k receptu

frezia68
Rada sa prikláňam k názoru,že sú zdravšie a vyskúšam.Tiež robím napr. jablčník tak,že dám pod jablká veľa orechov,do jabľk hrozienka,menej cukru,plnky z jabľk veľa a tvrdím,že je to predsa zdravéééé.
babidka
vždy sme ich schrumkali skôr ako sa stihli "uležať" .až teraz vydržali 3 dni lebo bolo toho viacej a najlepšie boli posledný deň , uplne sa rozplývali v ustach :-)
ale kto má rád sladšie koláčiky, tak nech skúsi nahradiť časť mandlí cukrom ....:-)
pivonka
Vyskúšam, lebo koláčiky máme radi všetci a nemusíme až také sladké. Dobrý ríbezľový džem aj osladí a spikantní.
bozulka
@babidka robievam aj ja ,po obede som vyložila posledných 8 kuskov ,už ostali len vanilkové rohlíčky
hkbarbie
Babi, pozajtra uz pecieme tvoje mandlove kolaciky, ked sa mi vyprazdnia plechove krabice, do ktorych som vcera ulozila cokoladove "cookies" :-)
babidka
Barborka , detom ich daj radsej na tanierik , po par dnoch su uz velmi makucke :-) , nie su to klasicke "biskvits"ako vravievaju , ktore su pevnejsie...
frezia68
Zajtra ich idem vyskúšať,dúfam že vydržia dlhšie,lebo ich nechceme zjesť za 3 dni :-))) máš skúsenosti?
babidka
Vydrzia asi tak dlho ako linecke alebo ine suche pecivo. doporucujem pouzit ribezlovy alebo marhulovy/nektarinkovy/ dzem . Vtedy budu take akurat :-)
1365_1270586392 - profilový obrázok
esi
esi
Určite vyskúšam, mandľové musí mať vynikajúcu chuť.
1365_1270586392 - profilový obrázok
esi
esi
Vyskúšané 2x, vynikajúce. Žienky, vrelo odporäčam. Aj keď sú trochu krehké, ale ozaj dobré. Ďakujem za ozaj dobrý recept.
1365_1270586392 - profilový obrázok
esi
esi
Znovu a znovu ich pečiem. Sú vynikajúce. Ďakujem!




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia