Rýchly špaldový chlieb - bez kysnutia fotorecept

jack - fotkajack, 19. marca 2016
Rýchly špaldový chlieb - bez kysnutia (fotorecept)
Foto: jack

Doteraz som mala obavy z pečenia chleba,stále som vyskúšanie odiaľovala,ale tento recept ma presvedčil na 100%.A neoľutovala som.

20 minút
príprava
50-60 minút
na 190 °C

Suroviny

450 g
1 ČL
1 ČL
1 ČL
500 ml
Semienka:
podľa chuti
podľa chuti
podľa chuti




Postup

  1. 1

    Do misy dáme všetky suché prísady.Ak chceme môžeme pridať trochu celej rasce(cca2čl),a semienka podľa chuti.

    Rýchly špaldový chlieb - bez kysnutia (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Všetko dôkladne premiešame.Opatrne vmiešame jogurt.

    Rýchly špaldový chlieb - bez kysnutia (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Vznikne lepkavé cesto.Nemiesiť.

    Rýchly špaldový chlieb - bez kysnutia (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Vyformujeme bochník a pomúčenými rukami ho čo najrýchlejšie premiestnime do sklenenej misy na pečenie vystlanej papierom na pečenie.Pred vložením do rúry sa môže vrch potrieť studenou vodou,a počas pečenia zopakovať ešte raz.Chlieb bude mať lesklú kôrku.

    Rýchly špaldový chlieb - bez kysnutia (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Dáme hneď do rúry (zapneme si ju skôr,aby bola horúca),a pečieme pri teplote 190`a 50 minút.(čas pečenia je potrebné odskúšať podľa svojej rúry).Upečený chlieb prekryjeme utierkou a necháme vychladnúť.Krájame až po vychladnutí.

    Rýchly špaldový chlieb - bez kysnutia (fotorecept) - obrázok 5

Diskusia k receptu

haji
@Jack - chléb i recept vypadají moc dobře. Ukládám a jistě zkusím, bo chleba s jogurtem mě silně láká, ráda peču s jogurtem. Díky veliké! Zdravím a mávám!
jack
Ďakujem@Haji ,určite vyskúšaj je famózny.Manželovi aj dcére vééľmi chutil.Hlavné je,že chlebík je nenáročný na čas.Pekný večer.
jack
Nevedela som,že už tu taký chlieb bol.Chlieb bol,ale ja som tu nebola prihlásená.
monty469
Milá moja najsamlepšia sestrička. Chlebík vyzerá super, no proste si šikulka. Ukladám a upečiem. Dám vedieť ako to dopadlo :-)
jack
Veľká vďaka ti sestrička moja.Chcela som už vyskúšať konečne upiecť chlebík,veď vieš,že som sa toho bála,ale výsledný efekt je fakt super.Viem,že ho vyskúšaš a dáš vedieť.♡
jozka2
Vyzera dobre,zaiste je aj taky chutny.Urcite vyskusam.5*****
modrykamen
Paráda. Ihneď odskúšam. Ale už teraz cítim jeho chuť. Asi už nebudem musieť kupovať špaldový chlieb
jack
Ďakujem za milé komentíky.
an3da
Páči sa mi že to nemusí odstáť, mám múku a tekvicové a slnečnicové semiačka i rascu a všetko ostatné, idem vyskúšať.




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia