Jelenie ragú fotorecept

monty469 - fotkamonty469, 9. marca 2016
Jelenie ragú (fotorecept)
Foto: monty469

Divinu máme radi. Občas od známeho nejakú divinku dostaneme a okrem guláša pripravujem aj iné dobroty. Dnes sme mali na obed toto výborné jedlo.

Suroviny

1200 g
3 ks
150 g
300 ml
1 čl
1 čl
2 čl
 podľa chuti
 podľa chuti
 podľa chuti
1 na zahustenie
3 PL
2 ks
100 ml




Postup

  1. 1

    Mäso pokrájame na kocky,cibuľu nadrobno, slaninu na tenké prúžky.

  2. 2

    Dáme roztopiť masť, pridáme cibuľu, slaninu, opražíme, pridáme rascu nech uvoľní arómu.

    Jelenie ragú (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Pridáme mäso, opražíme nech sa zatiahne.

    Jelenie ragú (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    K mäsu dáme bobkový list, červ.ml. papriku, soľ, korenie, zalejeme vínom a dusíme.

    Jelenie ragú (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Počas dusenia ak treba dolejeme vývar,pridáme tymián a zahustíme zemiakom, príp. solamylom. Keď je mäso mäkké, odstavíme.

    Jelenie ragú (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    Manžel k tomu chcel zemiakovú kašu, syn a ja sme si k tomu dali zemiakové placky. Recept na to nebudem dávať, každý má svoj osvedčený :-) Prajem dobrú chuť.

    Jelenie ragú (fotorecept) - obrázok 6

Diskusia k receptu

jack
Dokonalý recept.Aj ja chcem takého známeho,čo mi z času na čas donesie divinu.Nevybavíš?
haji
@Monty !tyty!! Polkla jsem sliny, zatlačila slzu v oku, dala plný počet hvězd a ... popadá mě nostalgie. Dříve jsme doma čas od času měli divočinu, ale kdeže ty sněhy jsou - nenávratně ...tam... Mávám, jsi šikulka!
dosa
... tak to bol obedik, prehltam na prazdno.. :(((
havino
výborné, celé ako je na tanieri, boli časy, ked som takmer len z diviny mohla variť, už nie je zdroj
braxi
Pekný recept! Varecháči divinu dnes dostanete kúpiť vo väčších marketoch...kúpte si a varte. Dobrú chuť.
monty469
@Braxi (12.3.2016 06:59)

Vďaka za komentár :-) Máš pravdu, divinu dostať aj v obchodoch, ale je to dosť finančne náročné a nie každý si to môže dovoliť. Tak aj ja pripravujem divinu, keď ju od niekoho dostanem :-)
remcula
@Monty469 (9.3.2016 21:05)

Jelení maso u nás vždycky kolem Velikonoc prodávají. Tvůj recept stojí za vyzkoušení :-)
kukulienka71
toľko fajnového mäska! u nás by bolo s čerstvým chlebom, aby bolo čím vytierať taniere;-) 5*
mariadra
Vyzerá to výborne, zbiehajú sa mi slinky, dávam 5*, uložené do KK, vyskúšam.
monty469
@kukulienka71 - s čerstvým chlebíkom to je samozrejme tiež pochúťka, ale môj manžel tanier vždy vylíže, aby nič neostalo nazmar :-D Mäsko bolo fajnové ako píšeš, divinka stále poteší naše brušká :-) Ďakujem za milý komentár, prajem krásnu nedeľu

@Mariadra ďakujem veľmi pekne, teším sa že ho vyskúšaš, potom daj vedieť, či chutilo, poprípade môžeš pridať aj fotku pod komentár :-) Aj tebe prajem krásny deň
rakytnik
Vyzerá to dobre,myslím že chutiť to bude ešte lepšie




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia