Dukátové buchtičky podľa babičkiného receptára

ancicka - fotkaancicka, 26. februára 2016
Dukátové buchtičky podľa babičkiného receptára
Foto: ancicka
50 minút
príprava
15 minút
na 180-200 °C

Suroviny

500 g
1 ČL
1 PL
1 ks
2,5 dl
1 ks stredný uvarený
5 PL (alebo roztopené maslo)
1/2 kocky
1 ks
Vanilkový krém:
1 l
podľa chutí
1 bal.
2 ks
4 PL
podľa chutí




Postup

  1. 1

    Z trochu mlieka, cukru a droždia si urobíme kvások, ktorý necháme nakysnuť. Nakysnutý kvások vlejeme do preosiatej múky, pridáme ostatné suroviny a vypracujeme hladké cesto a necháme na teplom mieste nakysnuť.

  2. 2

    Potom z cesta berieme malou lyžičkou namočenou v roztopenom tuku kúsky vo veľkosti orieška a kladieme na vymastený plech. Boky ešte potrieme tukom, aby sa nepozlepovali a necháme na plechu trocha podkysnúť. Upečieme.

  3. 3

    Alebo môžme cesto roztlačiť na vymastený plech a ostrožkou ho pravidelne pokrájať. /To bolo aj v mojom prípade/.

  4. 4

    Vanilkový krém: mlieko, žĺtky ,múku, cukor dobré premiešame a za stáleho miešania uvaríme krém. Môžme ochutiť rumom.

Diskusia k receptu

klukodvody
5* a uložení je jasné. Jen ta fotka láká. Ten brambor mně tam zaujal. Měla jsi moc šikovnou babičku. To jsou poklady vaření od babiček a maminek. Také nedělám buchtičky po jedné, ale jako Ty na plech a pokrájím. Je to rychlejší a pohodlnější.
elba
vyzerajú výborne,tiež občas robievam ,ale pri dvoch chlapoch vieš že najlepšie múčne jedlo je kus mäsa ale dobrý nápad robiť vcelku,doteraz som robila lyžičkou,vďaka za dobrý nápad,už je uložený(*****/
kukulienka71
so zemiakmi som to ešte neskúšala, no musí to byť výborné, skúsim. Veru, veľmi lákavé jedlo na fotke, dávno sme nemali. Poznámka k názvu - podľa mňa tam má byť ...babičkinho receptára:-)