Kefírové placky plnené syrom fotorecept

ancicka - fotkaancicka, 25. februára 2016
Kefírové placky plnené syrom (fotorecept)
Foto: ancicka

Nekysnuté.

25 minút
príprava

Suroviny

3 hrnčeky
1 hrnček
2 ks
1 ČL
1 ČL
1 ČL
1 PL
Plnka:
400 g strúhaný
1 ks




Postup

  1. 1

    Do misky preosejeme múku, pridáme soľ a sódu a zamiešame. Do múky pridáme ostatné suroviny

    Kefírové placky plnené syrom (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    a vypracujeme cesto.

    Kefírové placky plnené syrom (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Na pomúčenej doske necháme cesto postáť zakryté utierkou cca 1 hodinu.

    Kefírové placky plnené syrom (fotorecept) - obrázok 3
  4. 5

    Medzitým si nastrúhame syr, pridáme vajce a zamiešame.

    Kefírové placky plnené syrom (fotorecept) - obrázok 5
  5. 6

    Potom cesto rozdelíme na 8 častí ,vyvaľkáme placku

    Kefírové placky plnené syrom (fotorecept) - obrázok 6
  6. 7

    a na každú dáme plnku. Placku zabalíme

    Kefírové placky plnené syrom (fotorecept) - obrázok 7
  7. 8

    a roztlačíme, buď rukou alebo valčekom.

    Kefírové placky plnené syrom (fotorecept) - obrázok 8
  8. 9

    Z obidvoch strán na panvici opečieme.

    Kefírové placky plnené syrom (fotorecept) - obrázok 9
  9. 10

    Dobrú chuť!

    Kefírové placky plnené syrom (fotorecept) - obrázok 10

Diskusia k receptu

kukulienka71
videla som podobné na ruských stránkach tuším, a tiež to je spôsob ako nedávno dala @tiginko , cesto aj plnka sa môžu meniť, vždy to bude veľmi chutné. Dnes mám v pláne tvarohovú štrúdľu, príde manžel, ale zajtra k fazuľovici s údeným kolienkom by sa to náramne hodilo. Ale keď bude pekne,(čo dúfam bude, lebo aj teraz svieti slniečko), tak ideme na túru a nič vypekať nebudem. Ukladám, 5* a ďakujem
dvorka
Práve som urobila na obed. Do plnky som pridala nohy zo šampiňónov. Skvelá rychlovka.
sracz
Ančurka milá, ja sa pridávam k všetkým predkomentárom, lebo tiež chcem, smiem a môžem. Ako by to odznelo v niektorých z filmov s nezabudnuteľným Vlastom Burianom: ... mistrová, Vy mně fakt podstrojujete a hejčkáte*!*!*!*!*
vegetariankapp
Ja to robím ako gruzínský posuch a presne tak to robia v Rusku alebo niekde v týchto oblastiach. Doniesla tento recept neter asi pred nejakými 10 rokmi ked sa túlala po svete. Len do cesta sa nedáva vajíčko ale droždie a nechá sa vykysnúť a ako plnka idú 4 druhy syrov.Proste mnamka aj tento Tvoj výtvor chválim. :D
sashan
V postupe je 1PL lyžica oleja.Použije sa do cesta,alebo na opekanie placiek?
tiginko
presne som si spomenula na moje obľúbené paratha placky :-) Pekne @ancicka , zaslúžiš si opäť pochvalu
luclup
Super receptik ! Ukladam a coskoro vyskusam, 5* :-)
bojar
pekné, isto iste vyskúšam, ale mám dotaz pečieš to na tuku alebo na sucho?
malisek
toto by zaujímalo aj mňa-iba sa opekajú na potretej panvici,alebo sa smažia vo väčšom množstve oleja? ďakujem.
určite chce, vyskúšať,stačí keď sa ma recept pozriem a mám hlad:)
ancicka
@Malisek (7.3.2016 11:38) ,Bojar 4. marca 2016 o 16:51,opeká sa na panvici,v bode 9 je to jasne napísane/
Z obidvoch strán na panvici opečieme.
Pozdravujem!
zubok
Mila Anička, aj mňa zarazil bod 9 či piecť na sucho alebo použiť tuk. Táto časť č. 9 je nepresná a bohužiaľ si neodpovedala na predchádzajúce otázky Sashan a Malíska, ktorý sa pýtali na to isté. a ja by som nemusela riešiť dilému či na sucho alebo na tuku. PROSÍM O JASNU ODPOVEĎ.
Dakujem.
eliska6891
ahojte:)dnes som našla tento recept rozhodla som sa že ho urobím.Nemala som kefír tak ako náhradu som dala kyslú smotanu.Som zvedava či to vykysne lebo je to dosť ťažké cesto.




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia