Pečienkový perkelt fotorecept

izabella929 - fotkaizabella929, 5. februára 2016

Jednoduchý a rýchlo hotový perkelt z kuracích pečienok..

3
porcie
10 minút
príprava
40 minút
tepelná úprava

Suroviny

250 g
1 ks
1 strúčik
1 PL
4 PL
1 ČL
Príloha:




Postup

  1. 1

    Pečeň som odblanila, umyla a pokrájala na kocky..

    Pečienkový perkelt (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    na rajnicu som dala roztopiť masť, pridala som pokrájanú cibuľu a cesnak...opiekla som ...

    Pečienkový perkelt (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    pridala som pokrájané pečienky..spolu som dusila za stáleho miešania, pokiaľ sa tekutina celkom neodparila...

    Pečienkový perkelt (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    potom som pridala lečo..a spolu som opäť podusila, aby sa chute spojili..

    Pečienkový perkelt (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    pridala som mletú červenú papriku, štipku rasce, mleté čierne korenie a takto sa dusili pečienky pod pokrievkou až do ukončenia...40 min..nepodlievala som vodou...dusili na šťave z leča..

    Pečienkový perkelt (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    hotový perkelt...pokiaľ sa dusili pečienky, uvarila som si prílohu varené zemiaky..

    Pečienkový perkelt (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    už zostalo iba uložiť na taniere...prajem vám dobrú chuť..)

    Pečienkový perkelt (fotorecept) - obrázok 7

Diskusia k receptu

jack
Dobry rp.kuraciiu peçienku mam rada.pekne si to nafotila.5*
havino
aj ja rada pečienku, ale doma iba ja, takže si musím nechať zájsť chuť, ale fajne si navarila Izka
sracz
... pečeň mám rád na všetky spôsoby a aj ten Tvoj Izka šikovná a milá, stojí za "hriech z obžerstva"!
izabella929
@sracz , tiež neviem občas odolať tomu druhu vnútorností...to vieš, že si dokážem vychutnať takmer všetko...) ha..šikovných varecháčov je tu kopec..ale vďaka za milý komentár.-)
bozulka
Robievam,bez cesnaku,ale zato s s feferónkou a podávam zemiakové pyré.Musím si dať do plánu,už dávno som nerobila,ďakujem !
izabella929
@staryfero50 , no vida, mám nového ctiteľa...) veľmi sa teším a tiež môžem aj s ryžou a podľa teba aj s tarhoňou...veľmi pekne ďakujem za milý komentár.-)




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia