Cibuľový chlebový posúch fotorecept

babkamt - fotkababkamt, 28. januára 2016
Cibuľový chlebový posúch (fotorecept)
Foto: babkamt

Tento recept pridala @Havino pod názvom Chlebový posúch s rozmarínom. Nám tak zachutil, že sa u nás udomácnil. Pridala som do cesta kmín. Ja Zobraziť celý popisTento recept pridala @Havino pod názvom Chlebový posúch s rozmarínom. Nám tak zachutil, že sa u nás udomácnil. Pridala som do cesta kmín. Ja som ho tentoraz urobila s cibuľou. Udusila som dve stredné cibule. Nabudúce dám tri veľké.

25 minút
na 220 °C

Suroviny

300 g
200 g
500 ml vlažná
21 g
2 ČL
1 ČL
3 PL
2 - 3 ks
1 PL
1 ČL
Na posypanie:
 hrubozrnná




Postup

  1. 1

    Pripravila som si múku hladkú T650, ražnú celozrnnú múku, droždie, cukor, soľ. Vajíčko na fotke nepatrí do cesta.

    Cibuľový chlebový posúch (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Múky som odvážila, preosiala do misky, pridala som soľ, mletý kmín.

    Cibuľový chlebový posúch (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Z odmeraných 500 ml vody, 1 čl cukru a z 1 pl z odváženej múky som spravila kvások. Vykysnutý som ho pridala k múke, spolu s 3 PL oleja.

    Cibuľový chlebový posúch (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Vypracovala som cesto, zakryté som ho dala kysnúť do vypnutej rúry.

    Cibuľový chlebový posúch (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Kým mi cesto kyslo, zmyslela som si, že ho trochu zmením a pridám k nemu cibuľu. Očistila som dve stredné cibule. Nabudúce spravím z troch veľkých.

    Cibuľový chlebový posúch (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    Na jednej polievkovej lyžici oleja som cibuľu dusila.

    Cibuľový chlebový posúch (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    Udusila som ju do tmava. Nechala som ju vychladnúť.

    Cibuľový chlebový posúch (fotorecept) - obrázok 7
  8. 8

    Ešte som si plech vystlala papierom na pečenie. Plech má rozmer 20 x 33 cm. Do vykysnutého cesta som zapracovala udusenú cibuľu.

    Cibuľový chlebový posúch (fotorecept) - obrázok 8
  9. 9

    Cesto som preložila na pripravený plech. Mokrými rukami som ho roztiahla.Rúru som vyhriala na 220°C. Kým sa mi vyhriala, cesto som zakryla utierkou, aby znovu nakyslo.

    Cibuľový chlebový posúch (fotorecept) - obrázok 9
  10. 10

    Kto chce, môže si vrch posypať ako ja hrubozrnnou morskou soľou, semienkami. No nemusí. Ja som dala aj tekvicové. Chutia mi opečené . Posúch som piekla 25 minút.

    Cibuľový chlebový posúch (fotorecept) - obrázok 10
  11. 11

    Upečený som preložila najprv na mriežku, potom na dosku, aby som ho mohla nakrájať.

    Cibuľový chlebový posúch (fotorecept) - obrázok 11
  12. 12

    Toto z neho zostalo večer.

    Cibuľový chlebový posúch (fotorecept) - obrázok 12

Diskusia k receptu

luss44
môžem potvrdiť, opečená cibuľka urobí skvelú chuť, robievam cibuľ.bagety od @zuzananoskova , sú výborné. Aj Tvoj posúch sa mi páči, ražná múka je výborná.
jack
Jejda.to je teda dobrotka.domáce je domáce.*****
terinka55
Ten sa sám ponúka a chváli :-) Parádny je, hneď by som si kúsok "odrapila"... KK a za 5* u mňa!
cesminaz
Opecenu cibulu milujem,moze byt aj za vagon :-)) Viem si predstavit tu skvelu chut posuchu :-)
babkamt
@radost tá cibuľa ma napadla, keď som si spomenula, že sa syn sťažoval, že sa mu málokedy podarí u pekára kúpiť cibuľový chlieb. Tak som si povedala, že to skúsim, či nám bude chutiť. Manžel najprv protestoval, že nech to nerobím. No chutil aj jemu:-) Dávala som ho ku kapustnici. @luss44 pozriem sa na recept, ktorý spomínaš. Možno som ho prehliadla. Je tu toľko nových receptov, ktoré by som chcela vyskúšať. @patroveckypitrs dobre kamarát, tak sa ohlás dopredu, nech ho môžem upiecť. Hoci viem, že ty si šikovný a vieš sa dobre obracať v kuchyni. @smejkad robila už aj s rozmarínom, aj ten je dobrý.@izabella929 ďakujem za komentár. @jack áno, máš pravdu. Nemohla som sa dočkať, kým si z neho kúsok odrežem na ochutnanie. @terinka55 vyskúšaj, naozaj je dobrý. Ľahký na prípravu.
babkamt
@cezminaz sama som bola prekvapená chuťou. Nabudúce jej dám viac. Ďakujem za nahliadnutie.
kecemis
@babkamat to zostal akorat kusok pre mna, ak by som tam bol. Dobry napad, taku cibulu mam rad as tym posuchom musi byt neoddolatelny.
babkamt
@kecemis žiaľ, dnes som varila držkovú. Manžel zjedol zvyšok sám:-((( Vyskúšaj, určite ti zachutí.
duliz
a viete mi povedať, prečo mi tie semienka, rozmarín alebo soľ....skrátka všetko čo dám navrch opadá?
mne to poodpadáva vždy....tak už robím len taký holýýý :-)
pečiem si ho pravidelne...robila som aj tak, že večer zamiesila nechala vykysnúť, schovala do chladničky a ráno piekla....zbalím do ruksaka a valím do hory :-)
radost
@duliz
semienkový posyp opadáva každému..preto ja dávam do cesta..neposýpam..to je len pre oko pekné..
babkamt
@duliz ak chceš, aby ti semienka neopadávali, natri vrch vajíčkom, potom daj semienka. Alebo to sprav podľa rady od @radost a daj ich do cesta.




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia