Lefeta fotorecept

ancicka - fotkaancicka, 26. januára 2016
Lefeta (fotorecept)
Foto: ancicka

Je to starý recept z babičkinej kuchárskej knižky.

35 minút
príprava

Suroviny

1/2 kg
 celá
1 ks menšia
1 kocka
1 stručik
1 ks
1 ks
100 g
1 PL
1 čl
Halušky:
3 ks stredné
podľa potreby
1 dl
 trocha




Postup

  1. 1

    Zemiaky ošúpeme a pokrájame na väčšie kocky.Zalejeme vodou, pridáme korenie a soľ,celú cibuľu a dáme variť.

    Lefeta (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Pridáme postrúhanu mrkvu a rozmrvíme bujon.

    Lefeta (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Medzi tým ked sa varia zemiaky slaninu nakrájame na kocky a upražíme.

    Lefeta (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Ked sú zemiaky uvarené, cibuľu vyberieme a zemiaky vo vode roztlačíme.

    Lefeta (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Roztlačíme asi takto,aby ostali aj väčšie kúsky.Dolejeme vriacou vodou,podľa potreby.

    Lefeta (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    K masti pridáme múku a papriku

    Lefeta (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    a zápražku prilejeme do polievky.Povaríme na miernom ohni asi 10 min.

    Lefeta (fotorecept) - obrázok 7
  8. 8

    a za stalého miešania pridáme rozšľahané vajce.

    Lefeta (fotorecept) - obrázok 8
  9. 9

    Zemiaky na halušky ošupeme a postrúhame.Pridáme múku,trocha vody a soľ.Vypracujeme cesto,ktoré potom pretláčame do osolenej vody.Zamiešame a varíme asi 2 min..Scedíme.

    Lefeta (fotorecept) - obrázok 9
  10. 10

    Hotové halušky rozdelíme na taniere,zalejeme polievkou,ozdobíme pažitkou ,alebo petržlenovou vňaťou.

    Lefeta (fotorecept) - obrázok 10

Diskusia k receptu

patroveckypitrs
Jednoduchá a pritom veľmi dobra. Prišla ako na zavolanie zrovna som rozmýšľal akú polievku dnes uvarím.5*
denyany
No to je všetko zo všetkým, ale vééľmi dobré to asi bude. O takejto polievke som ešte ani nepočula, ale rada by som ochutnala.
abul
Lefeta - zaujal ma názov polievky. Jednoduché jedlo - asi niekedy pre chudobných ľudí aj ako hlavné jedlo. Podobne ako jednoduchá polievka s názvom Šajtlava.
finczi
Aj mňa zaujal názov... určite veľmi chutná a výdatná. Vyskúšam a teším sa na ňu! Ďakujem za nápad, pekný deň!
huhahoha
Výborná, chutná polievočka z "ničoho". Keď nič doma nemáte a neviete, čo uvariť :)
mijaita
@ancicka dnes uvařila podle tvého receptu, leč nebyla slanina a mrkev. Tak jsem pokrajela na kousicky klobasu a pro barvu posypala červenou paprikou. Ta mrkev tam bude příště, slanina také ! Přesto mě nejvíc oslovila kombinace brambor s haluškama. Halušky jsem srkala do polívkx z prkýnka. Výborné! Doladila jsem medvědím česnekem. Brzo budu opakovat, nadchlo me to, za mě dík za recept :-)






SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia