Lahodný višňovo-smotanový koláč

monty469 - fotkamonty469, 14. januára 2016
Lahodný višňovo-smotanový koláč
Foto: monty469

Tento koláčik som uvidela v jednej knihe. Neostalo to len pri pohľade naň a urobila som dobre. Sladká chuť je dokonale vyvážená kyslosťou višní. Zobraziť celý popisTento koláčik som uvidela v jednej knihe. Neostalo to len pri pohľade naň a urobila som dobre. Sladká chuť je dokonale vyvážená kyslosťou višní. Odporúčam, mňamka!

10
porcií
15 minút
príprava
30 minút
na 180 °C

Suroviny

1 pohár (asi 350 g)
1 bal
200 ml
200 g
3 ks
3 lyžice
Na ozdobenie:
125 ml
1/2 hrnčeka




Postup

  1. 1

    Tortovú formu (priemer 24 cm) vystelieme až po okraj lístkovým cestom (môžete použiť aj nízku formu na pečenie s priemerom 26 cm, koláčik bude nižší ale rovnako chutný). Višne necháme odkvapkať a rovnomerne ich rozložíme na cesto. Niekoľko višní si odložíme na ozdobenie.

  2. 2

    V miske zmiešame kyslú smotanu s práškovým cukrom, pridáme žĺtky a nakoniec primiešame múku. Vznikne nám hladká plnka, ktorou rovnomerne zalejeme višne. Takto pripravený koláčik pečieme v predohriatej rúre pri 180°C približne 30 minút.

  3. 3

    Medzitým vyšľaháme sladkú smotanu na hustú šľahačku.

  4. 4

    Upečený, vychladnutý koláč ozdobíme šľahačkou (môžeme použiť cukrárske vrecko), posypeme nasekanými orechami, nastrúhanou čokoládou a dozdobíme zvyšnými višňami.

  5. 5

    Dobrú chuť!

Diskusia k receptu

leaela
@jack preco davas otazky ty a nie autorka receptu?divne spravanie..... :-)))
monty469
pretože pod prezyvkou jack je moja sestra tak to už nerieš lebo aj v budúcnosti bude jej komentár pod každým receptom
jack
Tomu ver.inak to nebude,inak to nevidim@leaela vyrovnaj sa s tym.
jack
A ty si asi z inej planety.
monty469
Ty daj slusnym ludom pokoj :) Vdaka, prajem ti pekny zivot
jack
Toto je ciste psycho.leaela ÚBOHE.veľa šťastia.
monty469
Skor je smutne, ze tvojou jedinou zalubou je zneprijemnovat ludom zivot. Komentare sluzia ku komentovaniu receptov a nie natahovat sa s takymi blbcami ako si ty, takze pouvazuj nad sebou. Ako sa hovori, mudrejsi odchadza - maj sa.
1x kakao
redakcia
Komentare z dnesneho dna nesuvisiace priamo s receptom boli vymazane.
luclup
Môžem potvrdiť, že koláčik je super :)




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia