Mäsový špenátový prívarok / Etli Ispanak

cesminaz - fotkacesminaz, 28. decembra 2015
Mäsový špenátový prívarok / Etli Ispanak
Foto: cesminaz

U nás sa špenátový prìvarok pripravuje jedine takto :-) Potrebujete k tomu uz len kusok dobrého chleba,alebo nejaké ine pečivo a hlavné jedlo je Zobraziť celý popisU nás sa špenátový prìvarok pripravuje jedine takto :-) Potrebujete k tomu uz len kusok dobrého chleba,alebo nejaké ine pečivo a hlavné jedlo je na stole ;-P

Suroviny

1350 g
400-500 g
2 ks veľká
2-3 ks veľká
5-6 ks
1 PL
 podla chuti
1 PL (alebo paradajkove pyré)
0,5-1 ČL
1 ČL domáca
podľa chuti
podľa potreby na podliatie




Postup

  1. 1

    Priprava tohto jedla je velmi jednoducha a vysledok velmi chutny :-) V hrnci na troche oleja zosklovatime cibulu a papriku,ktoru sme si pokrajali na male kocky.Ked uz sa pomaly začne piect,vtedy dame k nej za 1pl červenu mletu papriku.Chvilku nechame poškvrčat a pridáme rozmrazený špenat...

    Mäsový špenátový prívarok / Etli Ispanak - obrázok 1
  2. 2

    Nalejeme tam take množstvo vody,aké husté to chceme mať,ale dolievat môžte aj počas varenia stále.Ja tam zvyknem dat asi tak 1L vody,neviem presne,robim podla oka :-)Potom pridame donho na menšie kusy pokrajane paradajky,alebo cca.350dl paradajok z flaše.Ja som dala polku zo 7dl flaše,zo svojich paradajok,co som v lete zavàrala :-) Ale zaležì aj od kyslosti paradajok,majù sa dat v tom špenáte cìtit.Este pridame sol,mletu rascu a necháme varit,kým špenát nezmenì farbu,to je cca.15-20minut.Potom pridame mlete mäso,ktore v nom rozmiešame,aby nezostalo v hrčkách.Pridame za 1pl salçe(paradajkove pyre) ,mlete čierne korenie,trocha isot papriky(nemusi byt) ,a k treba tak este rascu podla chuti a za 1kl Vegetu-ja mám domácu,robila som podla receptu tu na Vareche :-) Ale kludne si dajte taku,na aku ste zvyknuty.Ja neodsudzujem nikoho,každy si pouziva taku vegetu,aku chce :-) No a napokon to cele necháme variť cca. 20 minut este takto spolu..

    Mäsový špenátový prívarok / Etli Ispanak - obrázok 2
  3. 3

    Pred koncom ochutnàme a ak treba dochutìme z tých korenìn,čo sme pouzili počas varenia.Špenát je výborný,u nás doma velmi oblùbený,najmä u mojich detì :-) Podava sa s chlebom,alebo s oblùbeným pečivom :-) Odporùčam vyskušat. Prajem dobrù chuť..

    Mäsový špenátový prívarok / Etli Ispanak - obrázok 3

Diskusia k receptu

marianne
Mam za sebou vcerajsiu 25km horsku turu, hladna som jak cenkovej deti a toto mi pripada uplne uzasne, zohreje a zasyti, idem sa do toho pustit @cezminka , v chladnicke mi troni vrece spenatu a rozmyslam co s nim a tu ľaľa ho...super recept, vdaka dobra vila
cesminaz
Mila @marianne tak po horskej ture ti spenat doda spät nejaku tu energiu :-) Chuti naozaj vynikajuco,aj ked tak mozno tu na fotke tak dobre nevypada :-) Dakujem za komentik a dufam,ze ak si ho predsalen robila,ze ti chutil.Pekny den :-)




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia