Sobíkové muffinky fotorecept

zlota1 - bez fotkyzlota1, 6. decembra 2015
Sobíkové muffinky (fotorecept)
Foto: zlota1
20-25
porcií
30 minút
príprava
12 minút
na 180 °C

Suroviny

2 hrnčeky
1 hrnček
1 hrnček
3/4 hrnčeka
1/2 bal.
1 bal.
2 ks celé
Na ozdobu:
 slané
 farebné jedlé




Postup

  1. 1

    Z ingrediencií na cesto si vymiešame hladké cesto, nalejeme do košíčkov na muffiny a upečieme v predhriatej rúre na 180 st. Do cesta môžme pridať aj kokos alebo kakao, podľa chuti, ja som zvolila vanilkové. Upečené muffiny necháme úplne vychladnúť. Medzitým si vo vodnom kúpeli roztopíme čokoládu s tukom v obvyklom pomere.

    Sobíkové muffinky (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Vychladnuté muffiny zrežeme tak, aby nám ostala rovná plocha, teda odrežeme vrchný kopček. Na mini piškótky roztopenou čokoládou prilepíme farebnú cukrovú konfetu, spravíme si dvojité množstvo, ako nám vyšlo muffinov, mne vyšlo 22, takže som si urobila 44 mini piškótiek s konfetami, to budú očká. Na konfetu urobíme ešte kvapku z čokolády a máme očko.

    Sobíkové muffinky (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Na veľké detské piškóty čokoládou prilepíme lentilky, vznikne nám ňufák.

    Sobíkové muffinky (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Všetky komponenty necháme zaschnúť, aby čokoláda stuhla a plnila funkciu jedlého lepidla. Potom si natrieme zrezané časti muffinov tekutou čokoládou, položíme na hornú tretinu slané praclíky a na dolú časť dáme ňufákovú piškótu. Necháme dobre zaschnúť.

    Sobíkové muffinky (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Po stuhnutí čokolády nám už drží tvár sobíka, treba už len prilepiť očká, taktiež tekutou čokoládou a potom už len nechať stuhnúť a sobíci sú na svete. Dobrú chuť. Keď mi došli praclíky urobila som zbytok len ako tváričky, tiež boli pekné, oči rovnako robené ako nos, lentilka a ústa z cukrových srdiečok, alebo z gumových hadíkov.

    Sobíkové muffinky (fotorecept) - obrázok 5

Diskusia k receptu

martamm
Krasne nazdobene, len sa chcem spytat, nebije sa slana chut tych pcaclikov so sladkymi muffinami?
smejkad
kedysi bolo dostat slane pracliky v mliecnej alebo horkej cokolade
ja take nemusim, ale viaceri si pochvalovali :-)
keby bolo dostat sladke alebo neutralne pracliky, urcite skusim, mile su :-)
kukulienka71
tie sú roztomilé! trocha viac práce ale deťom sa určite prenáramne páčia takéto sobíky:-) soľ sa dí oškrabať z praclíkov a cesto nie je tak slané, podľa mňa v pohode. Štipka soli vždy umocní sladkú chuť.
kukulienka71
tie sú roztomilé! trocha viac práce ale deťom sa určite prenáramne páčia takéto sobíky:-) soľ sa dí oškrabať z praclíkov a cesto nie je tak slané, podľa mňa v pohode. Štipka soli vždy umocní sladkú chuť.
evita1b
Veľmi sa mi to páči, isto to spravím pre svoje vnúčatá. Neviem však kde zoženiem minipiškóty.




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia