Cviklový šalát fotorecept

marianne - fotkamarianne, 21. novembra 2015
Cviklový šalát (fotorecept)
Foto: marianne

Tento recept som hľadala dlho, až sa mi ho podarilo vidieť v repríze TV Regina. Robila ho tam pani Marie Formáčková. Trošku mi Zobraziť celý popisTento recept som hľadala dlho, až sa mi ho podarilo vidieť v repríze TV Regina. Robila ho tam pani Marie Formáčková. Trošku mi pripomína tým vrstvovaním Mimózu od @mariamky. Výborné hlavné jedlo.

Suroviny

3 ks varené v šupke
3 ks uvarená, ošúpaná
3 ks na tvrdo uvarené
 (alebo zvyšky mäsa)
 (alebo kysla smotana)




Postup

  1. 1

    Nachystáme si uvarené a ošúpané zemiaky, cvikľu a vajíčka.

    Cviklový šalát (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Tiež si nachystáme misu, do ktorej budeme šalát vrstviť. Začíname zemiakmi, ktoré postrúhame na hrubých slzách a rozvrstvíme. Posolíme a okoreníme. Na zemiaky rozhodíme kúsky šunky, alebo, ako v mojom prípade udusené morčacie mäsko.

    Cviklový šalát (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Na mäsko postrúhame na hrubých slzách uvarenú červenú repu a vajíčko.

    Cviklový šalát (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    V tomto bode je rozhodnutie na Vás. Buď si dajte klasickú majonézu, alebo ako ja, urobte si smotanový dressing zo smotany, 1ČL horčice, 1PL olivového oleja, soli, korenia, pár kvapiek citrónovej šťavy. Zamiešať. Toto zopakujete dva krát.

    Cviklový šalát (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    A natrieme na cviklu s vajíčkom. Tento postup budeme opakovať, kým neminieme všetky suroviny. Ja som robila tri vrstvy. Nedávala som akurát poslednú vrstvu smotany, ale končila som repou a vajíčkom, aby to nebolo moc presmotanované.

    Cviklový šalát (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    Zakryjeme alobalom a necháme pár hodín odležať v chladničke.

    Cviklový šalát (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    Rozbalíme a môžeme podávať buď s pečivom, chlebom, alebo aj samé. Stojí za to a ďakujem pani Formáčkovej, že sa s receptom podelila. Výborný, sýty a chutný šalat.

    Cviklový šalát (fotorecept) - obrázok 7

Diskusia k receptu

sracz
... tak toto vysoko chutné, 5*_ové, @marianne milá, musí byť "na betón" aj prudko jedlé!!!
jozka2
Toto je vuborny salatik.Vdaka,ze si sa s nami podelila.5*
marianne
Dakujem Vam, naozaj ho odporucam, u nas velmi chutil a na zimu ako stvoreny..
denyany
Tento týždeň už nestíham, ale budúci urobím . Cviklu môžem a šalát vyzerá lákavo. Trocha mi tam nepasuje vajce, ale dám ho tam, keď to recept vyžaduje.
marianne
@denyany vobec ho tam nemusis davat, alebo daj menej, len ja som potrebovala, aby sa aj chlapske osadenstsvo zasytilo, preto som sunku vymenila za maso a pridala vajec..je fakt syty. Ja uz bez peciva, ale roztek k nemu je vyborny.
izabella929
šalátik vyzerá úplne skvele a cviklu môžem a tiež ju robievam všelijako...zdravý šalátik.-)
marianne
Vsetkym dakujem za komentare, dufam, ze zachuti aj Vam:-)
cesminaz
Aj mne sa salat velmi paci.Cviklu strasne lubim,takze som si ista ze by mi aj tento salat chutil :-)
kecemis
@Marianne dakujem za velmi dobru inspiraciu. Mozem len vrelo odporucat. Nakolko nemam Tolko trpezlivosti, spravil som ho na sposob zemiakoveho salatu, a musim sa priznat, pridal som 1 PL chrennu. Zial fotku nemam, pretoze kym som sa konecne pripravil na fotenie, uz nebolo co. Siel na dracku. Vdaka.
myalab
vyborny, zalievam ho olivovym olejom rozmiesanym s medom, horcicou a nakoniec kyslou smotanou lidl 18%. Moze byt podla chuti trosku limetovej alebo citr. stavy. Uz ho robim opakovaneee
Vdaka
redmannsk
Prave som kupila cviklu, tak skusim tento salat z varenej, inak vacsinou robievam len zo surovej cvikly. Dakujem za inspiraciu :)




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia