Džabče - cestoviny s hovädzím mäsom a zeleninou 잡채

Redakcia
, 26. novembra 2015
Džabče - cestoviny s hovädzím mäsom a zeleninou 잡채
Foto: Andrea Červenková

Zdroj: kniha Kórejská kuchyňa vydaná Veľvyslanectvom Kórejskej republiky na Slovensku

Prečítajte si aj súvisiace články:
Chuť Kórey opäť na Slovensku
Zobraziť celý popis
Zdroj: kniha Kórejská kuchyňa vydaná Veľvyslanectvom Kórejskej republiky na Slovensku

Prečítajte si aj súvisiace články:
Chuť Kórey opäť na Slovensku
Hyung-soo Yim: Chuť Kórey je pre mňa chuťou domova

Suroviny

150 g chudé
150 g číre
1,5 PL
1 PL
1 PL mleté
1/2 ks
1/2 ks
1/2 ks
1/2 ČL
1 ks
5 ks sušené
11 strúčikov
1 ks
1 ks sušený
Korenená omáčka:
2 PL
1 PL
1 PL nasekaná
1 strúčik




Postup

  1. 1

    Hovädzie mäso nakrájajte na tenké plátky a nechajte postáť v korenenej omáčke.

  2. 2

    Mrkvu, papriku a cibuľu nakrájajte na tenké pásiky a zľahka všetko orestujte na sezamovom oleji so štipkou soli.

  3. 3

    Huby shiitake nechajte zmäknúť v teplej vode a potom opatrne poduste s 1/2 PL sójovej omáčky.

  4. 4

    Marinované hovädzie mäso opečte s nasekaným cesnakom a keď je hotové, pridajte podusené huby shiitake a všetko ešte 1 minútu restujte.

  5. 5

    Číre cestoviny namočte do teplej vody, potom uvarte a po uvarení premyte studenou vodou. Následne nakrájajte na dĺžku asi 20 cm a premiešajte so sezamovým olejom.

  6. 6

    Zmiešajte všetku zeleninu, mäso s hubami, cestoviny, ochuťte sezamovým olejom, soľou a čiernym korením. Podľa chuti môžete pridať aj trošku cukru a sójovej omáčky.

  7. 7

    Naložte na tanier a podávajte s pečeným vaječným žĺtkom nakrájaným na pásiky, dubákom nakrájaným na pásiky a semienkami ginka.

  8. 8

    Tip: Na tento recept je možné použiť aj iné druhy zeleniny, ktoré máte k dispozícii.

Diskusia k receptu

evanaaa
Zaujímavé, len pre mňa trochu viac surovín, ale zaujali ma najmä tie číre cestoviny zo sladkých zemiakov, také niečo sa predáva? Rada by som vedela, kde sa dajú kúpiť - @redakcia. Inak, recept nie na zahodenie.




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia